Na zámek mu půjčila, na opravy už maminka nemá. Kde vezme Stropnický další miliony?

Autor: Tomáš Koníček - 
15. 8. 2018
05:00

Na zámek mu půjčila, na opravu už ale synovi nic nedá. Ne že by nechtěla, Lucie Stropnická (62) už ale tolik peněz nemá. Syna Matěje (34), který koupil za 12 milionů korun zámek v Osečanech, přitom čekají mnohamilionové investice.

Matějovi a jeho partnerovi Danielu Krejčíkovi (24) půjčila na zámek  maminka, scenáristka Lucie Stropnická. „Synovi k zámečku určitě nejvíc pomohl dědeček Zdeněk Borovec (†69), můj táta, ten z nás vydělával nejvíc. Dědičkou autorských práv je moje maminka. V dnešní době si vzít hypotéku je šílené, tak jsme si řekli, že klukům na zámeček půjčíme. A samozřejmě, že se o tu půjčku zasloužil nejvíc muzikál Dracula, ke kterému psal táta libreto a je i spoluautorem scénáře, a muzikál dodnes slušně vydělává. No a já také prodala byt, který jsem koupila jako investici z poloviny z tátových peněz a z poloviny z mých,“ řekla Blesku.

Víc však nedá. „Je mi jasný, že zámek sežere ještě spoustu peněz, ale to už musí kluci sami. Já víc nemám. Ze zámečku mám velkou radost a už se těším, jak tam budu jezdit na dovolenou,“ dodala Stropnická.

Zaplatil 12 milionů, oprava přijde až dvojnásob

Bývalý politik Matěj Stropnický s přítelem hercem Danielem Krejčíkem koupili polorozpadlý zámeček v Osečanech na Příbramsku za 12 milionů korun. Odborníci oslovení Bleskem však uvedli, že jen základní rekonstrukce vyjde na dalších přibližně 20 milionů.

„Nechci se pouštět do odhadů, ale mohla by to být pravda. Je fakt, že pořizovací cena je jen začátek,“ potvrdil Stropnický a popsal: „Bude potřeba částečná sanace krovu, jeden strop je tu zřícený, přes další dva sem zatéká. Je toho mnohem více, ale tohle jsou základní věci. Nechali jsme si udělat statický a mykologický průzkum, abychom věděli, v jakém stavu jsou krovy a zdiva a jestli tu není houba nebo dřevomorka. Máme zprávu, která neříká ani to, že to není na zbourání, ani to, že to je celé fungl nové.“

Stropnický plánuje přestavět 2. patro zámku na obytnou část. V přízemí, kde jsou vyšší stropy, v budoucnu plánují pořádat kulturní akce, například letní scénu, a zpřístupnit ho veřejnosti.

Video Stropnický o zámku: Usmlouvali jsme to na 12 milionů a někteří lidé mohou závidět - Ivan D. Hladík, Tonda Tran - Blesk
1080p 720p 360p

Doporučujeme
prazanda1 ( 15. srpna 2018 22:17 )

*** rudou budš mít pouze ty díky neustálým problémům se stolicí z levné a nekvalitní stravy. Oni rozhodně nebudou vdělávat nějakou prostitucí, protože mají to štěstí, že jsou (je) z relativně bhaté rodiny a navíc si umějá svojí prací vydělat. Zato ty a tvoje rodinka i kdyby si přirození do krve sedřeli nevydělají ani na garáž,))

prazanda1 ( 15. srpna 2018 16:28 )

Babiš čerpal nezákoně. Já hovořím o čerpání v mezích zákona. Nevidím na tom nic špatného, oproti Vám.

necesany ( 15. srpna 2018 14:37 )

Matěji ! Rád přijedu a pomůžu, ale pozor ! Lidé závidí ...

prazanda1 ( 15. srpna 2018 14:35 )

To možná čerpáte vy?! Jste chudák.

prazanda1 ( 15. srpna 2018 14:25 )

Také jsem vítač a sluníčkář)

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa