Pondělí 4. července 2022
Oblačno, déšť 29°C

Němcová: Babiš uzavřel s komunisty krvavý obchod. Hádka s Kalouskem byla hnusná

Autor: simao, info.cz - 
12. července 2018
18:20

Miroslava Němcová (ODS) považuje výsledek sněmovního maratonu, který končil až v půl druhé v noci získáním důvěry druhé Babišovy vlády, za selhání elit. Premiér Andrej Babiš (ANO) dle ní ukázal svou pravou tvář a shodil masku narýsovanou svými  „píáristy“, s KSČM pak uzavřel „krvavý obchod“ a s Miroslavem Kalouskem (TOP 09) vedl „hnusnou hádku“, kdy padala slova o zlodějích, alkoholicích a lhářích.

Ve Sněmovně i ona byla dlouho do noci. Poslankyně a bývalá předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová (ODS) se svým varováním před komunisty u moci neuspěla. Němcová považuje historický průlom, kdy má KSČM poprvé přímý vliv na vládu, za selhání elit. Poslanci prý odmítli poslouchat varování před tím, s čím už Češi mají zkušenost, míní.

Krvavý obchod s komunisty

„Kdyby tady nebyla ta zkušenost s komunisty... Ale my ji máme, já jsem to zažila. Možná ti mladí poslanci, kteří tam jsou, ne, ale jsou tam i poslanci, kteří jsou mého věku a zažili to také, a najednou cítíte, že o tom nejsou ochotni přemýšlet, že si nepřipouštějí, že je něco špatně,“ diví se Němcová „den poté“ v pořadu Štrunc! na Info.cz.

Menšinová vláda ANO a ČSSD tolerovaná KSČM získala bez problémů důvěru poslanců. Podle Němcové Andrej Babiš výměnou za podporu své vlády uzavřel s komunisty tajnou dohodu, ba přímo krvavý obchod. Dohodu o podpoře s KSČM na rozdíl od koaliční smlouvy s ČSSD uzavíralo ANO za zavřenými dveřmi.

Němcová připomíná, že ji nikdo neviděl a oficiální požadavky komunistů v ní tak dle ní doplnily i požadavky, které nemohly zaznít např. v programovém prohlášení vlády. „Tam už by bylo příliš zjevné, jak moc hnutí ANO ustoupilo komunistům a za co prodalo to, aby trestně stíhaný člověk mohl stát v čele vlády, jak tenhle obchod je krvavý,“ míní Němcová.

Předhodila Babišovi Čapí hnízdo

Podle Němcové je ale patrné, že si KSČM výrazněji nárokovala i vliv na samotné složení vlády. Jak uvedla už během své řeči ve Sněmovně, komunisté dle ní vyvinuli velký tlak, aby ve vládě nebyli ministři, kteří jim nevyhovovali - tedy Robert Pelikán, Martin Stropnický či Karla Šlechtová. Ti měli ke spolupráci s komunisty výrazné výhrady.

Ve Sněmovně během svého projevu pak Němcová připomínala, že Babiš dle ní „lhal, když vysvětloval kauzu Čapího hnízda“. „První verze, pokud si pamatuji, byla, že vůbec neví, komu to patří, že to je nějakých advokátů. Druhá verze byla, že to není advokátů, že to je někoho z firem. Třetí verze byla, že, že až napotřetí... A to přísahal na zdraví svých dětí, že to neví, ale potom řekl, že to tedy bylo jeho dětí,“ připomínala Němcová před tím, než vláda získala důvěru.

Video  Babiše jsem neporodil, odporuje Kalousek Foldynovi. Rodičovské povinnosti necítí ani Benešík  - PSP ČR
Video se připravuje ...

„Tato kauza přece zůstává, Andrej Babiš je trestně stíhaný, představa, že v čele vlády České republiky má stát trestně stíhaný člověk, je přece zásadní překážkou pro uvažování každého, kdo si myslí, že ani ve svém normálním občanském životě nebo ve své firmě by se nedal do spolku s člověkem, který by byl trestně stíhán a měl by pochybnosti o jeho solidnosti,“ dodávala Němcová ve Sněmovně.

5069622:gallery:true:true

Z Babiše spadla jeho maska, ukázal pravou tvář

Němcová se přitom u Štrunce pozastavila i nad ostrou sněmovní výměnou Andrej Babiš vs. Miroslav Kalousek, kterého premiér označil za ožralu. „Ta byla hnusná,“ podotkla poslankyně ODS, dle které má být Sněmovna odrazem politické kultury.

To, co říkal Andrej Babiš, má jednu hodnotu a cenu. A to, že z něj padá ta maska, kterou on si neustále nastavuje,“ míní Němcová a mluví o masce, kterou Babišovi podle ní připravuje marketingové oddělení, které ho učí, co má říkat. 

Babiš dle ní odhalil podstatu své osobnosti. „Je dobře, že jsme to viděli, protože to je jeho pravá tvář a všechny mimikry, které si dává, jsou jenom na to, aby mohl manipulovat veřejností,“ dodala Němcová v pořadu Info.cz.

joudajoudovy ( 15. července 2018 11:01 )

dojicka myrca jako jedna ze zosnovatelu politickeho puce....

Nezadat ( 14. července 2018 12:55 )

Od ni to sedí ta mravnost.Na gymplu místo učení byla obyčejná *** a aby udělala maturitu,tak nabídla profesorovy dokonce frndu a byla za to podmínečně vyloučená.Ta ze svou morálkou by měla chodit kanálama.

flora ( 14. července 2018 11:59 )

Miroslava Němcová (ODS) považuje výsledek sněmovního maratonu, který končil až v půl druhé v noci získáním důvěry druhé Babišovy vlády, za selhání elit..... (a dál už v její řeči následuje jen útok na Babiše) Měla by rozvést co tou větou s těmi elitami myslí. Kdo to dle ní jmenovitě je. Němcová nějaká elita v žádném případě není, takže ona tedy neselhala. Babiš přeci nemůže být elita , takže taky neselhal Měla by hovořit konkretně, ne plkat cosi o elitách jako Drahoš, příčemž její řeč nedává žádný smysl.

monhtik ( 13. července 2018 15:49 )

Paní Němcová, vám ten Babiš, ale vadí viďte, mimoto nechápu o jakém krvavém obchodě to mluvíte. Při kritice pana Babiše vám nějak uniklo, že existuje cosi jako presumpce neviny, čili jestliže obviněný člověk není odsouzen, hledí se na něho jako na nevinného, ostatně vy i vaše ODS byste měli nejlépe vědět jak to je s kauzou Čapí hnízdo. Ve vašem výlevu mně chybí jedna věc a sice vaše omluva za odchod ze sálu při inauguračním projevu prezidenta. Tomu vy říkáte slušné jednání. Pokud vám pan Babiš a jeho vláda tolik vadí, odejděte. Sedíte ve sněmovně hodně dlouho, držíte se tam jako červ ve švestce, inu tučné koryto se těžko opouští, za tu dobu co tam sedíte jste pro lidi neudělala vůbec nic. Jakákoliv kritka z vaší strany není na místě.

hejhej ( 13. července 2018 15:05 )

Opět promluvila štěkna z ODS.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa