Sobota 10. června 2023
Svátek slaví Gita, zítra Bruno
Oblačno, bouřka 23°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Politický nešťastník Petr Hannig. Desetkrát neuspěl, přesto kandiduje znovu

Autor: Jakub Veinlich - 
10. června 2018
08:00

Volební nezmar Petr Hannig evidentně o politickou funkci hodně stojí. Po fiasku v prezidentských volbách chce prorazit do Senátu. Už podeváté. Kandidovat chce i tentokrát za stranu Rozumní. Politický „smolař“ má navíc velké ambice. Ve druhém kole chce porazit jednoho ze soupeřů z prezidentské volby – Jiřího Drahoše. I když hudební producent kandidoval už tolikrát, nikdy ve volbách nedosáhl valného výsledku.

„Neposlušné tenisky já mám…“ napsal Hannig v roce 1985 do textu písničky tehdy neznámé začínající zpěvačce Haně Zaňákové. Za tu dobu z ní vyrostla jedna z nejznámějších celebrit v Česku. A zatímco ve své branži prorazila pod pseudonymem Lucie Bílá, její objevitel se o úspěch stále pokouší. Jenže v politice a zatím bez většího úspěchu. Po posledním nezdaru při volbě prezidenta dostal chuť k další kampani. Tentokrát ve volbách do Senátu. Bude to tedy jeho už desátá kandidatura...

Video  Petr Hannig  - Lukáš Červený
Video se připravuje ...

„Budu kandidovat v Praze 4, kde jsem doma. Chci se ve druhém kole utkat s panem Drahošem a porazit ho,“ neskrývá velké plány v MF Dnes Hannig, který po fiasku ve volbách prezidenta podpořil právě Drahošova soupeře a dnešního prezidenta Miloše Zemana.

„Určitě ale nebudu kandidovat za komunisty, jak se občas někde píše,“ pokračoval Hannig. Původně zvažoval kandidaturu v severních Čechách, protože na Praze 4 žádala Rozumné o podporu stávající senátorka Eva Syková, která před šesti lety kandidovala s podporou ČSSD. Teď ale získala podporu hnutí ANO, a tak Hannig bude kandidovat na „čtyřce“ i proti ní.

V pokusech o získání křesla v Senátu je Hannig letitý přeborník. Poprvé kandidoval do horní komory parlamentu už v roce 2002. A to v Děčíně. Při své první kandidatuře oslovil ale jen 489 voličů, což znamenalo 2,19 procenta hlasů. A sen o politice se rozplynul poprvé. Největší propadák ale na hudebníka teprve čekal. Přišel v roce 2008. Hannig kandidoval v dost silném obvodu – přímo v centru metropole – v Praze 1 a to jako společný kandidát strany Rozumní a České strany národně sociální 2005. Výsledek? Nejhorší ze všech v daném obvodu. Zisk 245 hlasů, což znamenalo 0,79%.

Video  Petr Hannig a jeho předvolební spot pro prezidentské volby: Buďme hrdí  - Petr Hanig
Video se připravuje ...

O něco lépe si vedl Hannig o dva roky později. Štěstí zkoušel tentokrát v Mělníku ve Středočeském kraji. Získal 3405 hlasů a skončil už předposlední. Tento rok byl pro něj ze všech senátních voleb nejúspěšnější, i tak ale vyšel na prázdno.

Zajímavostí je i to, že Hanniga zavedou jeho neposlušné politické tenisky vždy do jiného obvodu. Kandidoval tak téměř ve všech pražských obvodech, v Mělníku, v Benečově  a nebo také v už zmiňovaném Děčíně.

Volební skóre Petra Hanniga při volbách do Senátu

Rok

Obvod

Získané hlasy

Výsledek v %

2002

Děčín

489

2,19

2004

Děčín

444

1,78

2006

Praha 12

529

1,43

2008

Praha 1

245

0,79

2010

Mělník

3405

7,21

2012

Benešov

1341

3,50

2014

Praha 9

474

1,32

2016

Praha 11

662

2,34

zdroj: volby.cz

Naposledy okusil politickou porážku v letošních prezidentských volbách. A to vlastně hned dvakrát. Poprvé, když se mu nepodařilo sesbírat nutných padesát tisíc podpisů, aby mohl kandidovat jako občanský kandidát. Šel proto žadonit o podporu politiky. To se mu na poslední chvíli povedlo.

Video  „Zvýším Čechům gramotnost.“ Drahoš kandiduje do Senátu, podpořily ho čtyři strany  - Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

I když vedl minimalistickou kampaň a sázel na heslo „Buďme hrdí,“ dobrého výsledku předseda strany Rozumní nedosáhl ani v nejmenším. Poslední ale nebyl. Skončil na osmém místě – oslovil 29 228 voličů o necelých pět tisíc víc, než poslední uchazeč o Hrad Vratislav Kulhánek.  

VŠE O SENÁTNÍCH VOLBÁCH NAJDETE ZDE: 

Přečtěte si, jaké má Senát pravomoci

sovca ( 10. června 2018 10:43 )

To co si myslíte o Hannigovi,si já myslím o Drahošovi. A ani vzdělání pana Drahoše mě nepřesvědčí,že není taktéž jen snaživý dědek.

milan1945 ( 10. června 2018 10:25 )

Jste hlupák a zbytečně urážíte lidi....tydýte!

milan1945 ( 10. června 2018 10:23 )

hm...safinka...hezké jméno pro pejska.....Urážet je jediné co umíte ,no ještě si dávat pitomá jména....safinko. A jestli ten hejhula "to má v hlavě srovnáno",pak moc lidí neznáte!

safinka59 ( 10. června 2018 10:00 )

aryan: děkuji, konečně někdo, kdo to má v hlavě srovnáno 👍👍👍jen se nesnižte na úroveň debilních komentářů a urážek, jak to dělají vidláci Zemanovci. Buďte tolerantní, brzy je všechny čeká finiš a pak honem do pekla..

safinka59 ( 10. června 2018 09:53 )

Kam až sahá drzost a nesoudnost některých lidí, kteří v životě nic nedokázali a politika je pro ně na důchod jistý zdroj příjmu !!! Nebylo o něm slyšet celá léta, snaživý dědek, nula od nuly pojde !!! Spoléhám na zdravý rozum občanů Prahy 4. Mimochodem, životním postojem, vzděláním a inteligancí p. Drahošovi nesahá ani ke tkaničkám. Není komikem mluveného slova, jak se v této zemi očekává, ale převyšuje inteligencí, má reprezentativní vystupování...Hannigu, Hanniku, tomu se říká stařecká demence !!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa