Kvůli Sorosovi se adeptka na ministryni omluvila. A chce zestátnit televizi

Autor: ČTK, AKu - 
21. 3. 2018
15:00

Kandidátka na slovenskou ministryni kultury Ľubica Laššáková se omluvila za své dřívější výroky, že americký finančník George Soros ovlivňuje vývoj v postkomunistických zemích. A že nevládní organizace jsou příliš bohaté. Laššáková, která je šéfkou jedné z krajských organizací nejsilnější vládní strany Směr-sociální demokracie (Smer-SD), před novináři po schůzce se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou také zmínila možnost zestátnění veřejnoprávního rozhlasu a televize RTVS.

„Byla to nešťastná formulace, možná pod tlakem událostí, které se dějí. Člověk je ve stresu a možná by bylo dobré, pokud by veřejnost počítala s tím, že z malé regionální politiky jsem v průběhu několika hodin vstoupila do velké (politiky),“ řekla Laššáková na dotaz ohledně svých výroků k Sorosovi.

Laššáková dříve v tomto týdnu po oznámení své nominace do formující se nové vlády listu Denník N v souvislosti se Sorosem řekla, že „hry od zmiňovaného pána vycházejí, byť se často říká: co již může takový pětaosmdesátiletý pán, někde za oceánem, řídit na Slovensku. Nejen na Slovensku“.

Fico připomněl setkání Sorose a Kisky

Před dvěma týdny předseda Směru-SD a dosluhující slovenský premiér Robert Fico kritizoval Kisku za jeho loňské setkání se Sorosem a Sorose nepřímo spojoval s prohlášením Kisky, který začátkem března vyzval k předčasným volbám nebo k zásadní rekonstrukci vlády jako řešení ztráty důvěry společnosti ve stát po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Fico minulý týden podal demisi.

Kandidátka na ministryni kultury Laššáková se omluvila také za svůj výrok, že třetí sektor je příliš bohatý s ohledem na jím vykazované zdroje a že ho někdo musí financovat, což připsala „zaoceánským penězům“. „Velmi se omlouvám za tento výrok, nemyslím si to,“ řekla Laššáková. Její dřívější výroky o třetím sektoru označily nevládní organizace za útok na nezávislou kulturu a občanský sektor.

Laššáková novinářům rovněž řekla, že bude uvažovat o případném zestátnění RTVS. Uvedla, že nejlepším modelem fungování RTVS je možná něco mezi současnou podobou činnosti veřejnoprávního rozhlasu a televize a státních institucí. K detailům se Laššáková nevyjádřila, chce vyčkat na výsledek diskuse odborníků.

Video Kiska odmítl jmenovat vládu, kde měl být i syn Joža Ráže. Chce jiná jména. - tv Joj

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

1912 ( 22. března 2018 08:39 )

 Soroš ovládá i zde zkorumpované poltiky které financuje i nadace proto tyto nepokoje zde u nás i na Slovensku !!

Antonin Blaha ( 21. března 2018 15:52 )

 Tak to je klasicka politicka,kvuli korytku zmeni ury chlene sve nazory😈

Zobrazit celou diskusi
Další videa