Klaus ml. promluvil o vládě Babiše s ODS. A za demokraty má i Okamurovu SPD

Autor: kal - 
30. 11. 2017
19:40

Jako oheň a voda jsou rozdílná prohlášení, která pouštějí do médií šéf ODS Petr Fiala a její poslanec Václav Klaus mladší. Zatímco Fiala odmítá jakoukoli vládní spolupráci s šéfem ANO Andrejem Babišem a na SPD Tomia Okamury nevidí nic dobrého, Klaus ml. to má „srovnané“ jinak. V pořadu Štrunc! na Info.cz syn někdejšího zakladatele strany uvedl, jak by v jeho pojetí probíhalo vyjednávání s Babišem o vládě. A v Okamurově SPD našel demokratickou partaj.

„Myslím si, že ódeeska je spíš teď ve stavu, že si řekla, že nechce dát gól. A dění spíš komentuje,“ komentoval Klaus ml. Připomněl, že Babiš by měl s občanskými demokraty dostatek hlasů na většinovou vládu. „S ODS má 103 hlasů. Jestli to dozná nějakého vývoje, nebo ne, netuším,“ uvedl.

Nově zvolený šéf školského výboru Sněmovny popsal, jak by probíhalo jednání s hnutím ANO v jeho podání. „Můj osobní názor je, že se mají prosazovat věcné věci. Čili kdybych to řídil nebo určoval, vytáhl bych naši Vyšehradskou deklaraci – zrušit kontrolní hlášení, EET, inkluzi, snížit daně, nikdy nepřijmout euro. A takovýmhle způsobem bych to tam nasázel, Agrofert, aby už nikdy nedostal ani korunu ze státního rozpočtu. Hodil bych ten míč na druhou stranu, a patrně by si koalici udělali s někým jiným,“ popsal Klaus ml.

Video Klaus ml.: Inkluzi musíme zrušit, hlasoval bych s SPD i komunisty. Problémy jsou enormní - INFO.CZ
1080p 720p 360p

„Volby považuji za demokratické,“ uvedl vlivný politik ODS, který ve sněmovních volbách v počtu preferenčních hlasů předstihl i stranického šéfa Fialu. „Myslím si, že voliči měli dostatek informací. A všechny strany za demokraticky zvolené. Fatální ohrožení demokracie tam teďka nevidím. Že se někomu ty výsledky nelíbí, to ještě není konec demokracie,“ prohlásil.

Video Klaus mladší nováčkem ve Sněmovně: Poprvé za 48 let mě bude živit stát - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

Za demokratické strany pak Klaus ml. označil jak stávající komunisty, tak Okamurovo hnutí SPD. „Současní komunisté jsou od sociální demokracie k nerozeznání. Polovina socialistů byla v KSČ předtím. Neslyšel jsem tam, že by chtěli ničit nebo rušit demokracii,“ řekl. A na adresu SPD pak dodal: „Když je slyším ve Sněmovně, tak neburcují, že se má Sněmovna zrušit nebo všechny pozavírat. Také se dovolávají demokratických principů, volí. V mých očích je také demokratická strana.“

Video Václav Klaus nevyloučil kandidaturu do vedení ODS. Slavil jen s částí strany - Jakub Veinlich
720p 360p

Další díly pořadu Štrunc! najdete zde

Doporučujeme
soudny-den ( 18. ledna 2018 11:00 )

Bas - krycí jméno DRAHOŠE, prezidentského kandidáta >TO SE DOZVÍDÁME VĚCI ! - ale o tom se mlčí , nyní se řeší "umírání a rakovina p.prezidenta" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bas - krycí jméno DRAHOŠE, prezidentského kandidátaTak tento blbec by u nás chtěl dělat prezidenta. Proč raději neodtáhne do Asie nebo Afriky za muslimáky, když si tak váží islámu? - viz foto dole !!!! Podle zápisků kpt. StB ing. Jana Šandy, 2. správa (12.odbor, 3.oddělení - viz Cibulkovy seznamy, str.27), řídícího důstojníka Drahoše, také viz ÚSTR: Drahoš byl v roce 1985 získán Státní bezpečností pro spolupráci, záminkou k jeho získání byla jeho záliba v nezletilých chlapcích. Protože byl důvěrníkem StB, nemusel vstoupit do KSČ stejně, jako i jiní konfidenti StB, jeho řídící důstojníci ho poslali v roce 1985 na roční stáž do SRN. Jeho svazek byl skartován v prosinci 1989, krycí jméno Drahoše - "Bas", patrně proto, že zpíval ve sboru, někdo tvrdí, že "Akademik". Drahoš svým kolegům kradl nápady, proto má několik spoluautorství na různých patentech, existují svědectví: "Buď budu uvedený jako spoluautor nebo nebude žádný patent." Pražskou kavárnou,potažmo rozvracečem Sorosem byl vybrán pro snadnou vydíratelnost a poslušnost. Lidé z tvrdého bolševického jádra Charty mají k dispozici kopii jeho skartovaného svazku StB. Sluníčkáři ho chtějí vykreslit jako moudrého, národ spojujícího vědce, takového novodobého Masaryka. Strčte si laskavě celého Drahouše do pr.de.le!! Tolik za všechny Lopaty,Venkovany,Vidláky,Lůzy a vůbec plebs pro kavárníky a podplacené přisluhovače světového rozvraceče Sorose. Jo pokud zvítězí Zeman,je jasné,že se bude psát ,že volby zmanipulovalo Rusko !!!

hejhej ( 4. prosince 2017 10:55 )

Všechny strany, které si postavily volební kampaň na podrážení pana Babiše šky s % dolů. Mají plnou hubu demokracie, ale chovají se naprosto opačně. Jenom dokazují, že jim jde jen o vlastní koryta. Pan Klaus ml. má pravdu. Neplácá nesmysly jako Fiala, Sobotka, Kalousek, Bělobrádek, Gazdík, Farský a jiní profláknutí " politici",je vzdělaný , což dokazuje při každém názoru. Škoda ho v ODS.

kajman1 ( 1. prosince 2017 06:28 )

Míst fialová měl být Václav Klaus mladší.ten to má srovnané a vi co je pro zemi dobře! Ne jak idiot slizouni Fiala.A vy co tady píšete ty hlouposti o něm tak se tam,slete nad sebou nejlíp si nafackujte

tatazdenekk ( 1. prosince 2017 05:12 )

Tak ti děkujeme za sebekritický příspěvek. Co tam máš dál?

zdenekk_informatik ( 1. prosince 2017 05:10 )

Kdyby mu ji někdo pořádnou vyťal, tak se mu přece ta huba musí srovnat, že?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa