Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Nové kompro na Babiše: Vazby na Čapí hnízdo mají ukázat údajné listiny z banky

Autor: zst, kal - 
8. října 2017
20:20

Dva týdny před volbami se objevil nový útok na šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. A i tentokrát s ním na Twitteru vyrukovala anonymní skupina Šuman. Po nahrávkách Babiše, které se měly týkat poškozování politických protivníků či konkurentů v byznysu, zveřejnila skupina údajné dokumenty pro banku z dob žádosti o úvěr pro financování projektu Čapího hnízda. Tedy rekonstrukci zanedbané usedlosti na Benešovsku na luxusní resort se zoo, na kterou šlo i 50 milionů korun z evropské kasy.

„Ztrátový projekt“ nebo také „nejlepší projekt, který kdy vymyslel“. To je Čapí hnízdo, kolem kterého se točí nejvíce kontroverzí spojených s Andrejem Babišem. Možný dotační podvod vyšetřuje česká policie a bývalého vicepremiéra už vydala ke stíhání Sněmovna. Stále se ještě čeká na rozhodnutí evropského Úřadu pro boj proti podvodům (OLAF).

Skupina Šuman ale tvrdí, že v neděli zveřejněné dokumenty mají pochyby kolem toho, zda se dotačený podvod stal či nestal, rozptýlit. Jejich pravost ale zatím nikdo nepotvrdil.

Podívejte se na video z dubna 2016, právník v něm popisuje, na čem přesně policie mohla A. Babiš tzv. dostat.

Video  Čapí hnízdo jako klec pro Babiše: Právníci našli cestu, jak mu zavařit!  - Zuzana Štíchová, Jan Jedlička, David Vaníček
Video se připravuje ...

Z dokumentů britské banky HSBC má plynout to, že ekofarma byla od začátku svázána s Agrofertem a především s Andrejem Babišem.

Aby získala dotace, měla se přitom z koncernu vydělit. Evropské dotace byly totiž určeny malým a středním podnikům. Zveřejněné listiny se snaží podpořit verzi, že se Babiš a jeho spolupracovníci dopustili dotačního podvodu.

Babiš už dříve podal trestní oznámení

Andrej Babiš zatím na zveřejněné dokumenty nereagoval. K předchozím příspěvkům skupiny, která vystupuje pod jménem Julius Šuman, se vyjadřoval kriticky. Nahrávky byly podle něj sestříhané a účelové.

„Evidentně jsem se stal obětí cílené provokace nastrčeného agenta, který mě měl kompromitovat,“ řekl o jedné z nich. Později už se příliš vyjadřovat nechtěl. „Nebudu komentovat nelegálně pořízené zvukové nahrávky, které mě mají za pomoci manipulace pouze poškodit,“ řekl mimo jiné. Kvůli záznamům už Babiš podal trestní oznámení.

Babiš opakovaně uvedl, že se v případě Čapího hnízda nedopustil ničeho nezákonného.

jana999 ( 9. října 2017 11:59 )

no to ses posral ne, jdi si vyměnit plínu, kalousek půjde do krimu i s babišem jinak jsou češi opravdu paka, když si to ho humusáka a jeho knížecího dementa neustále volí, aby jim mohli platit nehorázný platy za chrápání a chlastání ve sněmovně

asijo ( 9. října 2017 07:12 )

Co na to říkají rodiče,že jim nadáváš do lůzy?

moiaza ( 8. října 2017 22:25 )

Zajímavé je pozorovat, jak zlodějská banda se bojí zloděje. Ti, co řvou nejvíce, si nenakradli o nic méně, než Babiš. A pražská kavárna má opět naběhlé žíly na svých makovicích.

misha46 ( 8. října 2017 21:26 )

Babiš premiér, lůza bude zase kvičet jako prasátka bez korýtka

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa