Nateklý Babišův muž, kolaps Faltýnka a Chovanec na plastice: Zdravotní lapálie politiků

 • Autor: Jakub Veinlich - 
  2. 10. 2017
  18:24

  Poslanec Martin Komárek (ANO) skončil o víkendu v nemocnici. V německém lese ho štípla vosa tak, že celý natekl. Na zveřejněné fotografii je téměř k nepoznání. Teď už je prý z nemocnice doma. Se zdravím ale zápasili v minulosti i další poslanci a ministři. Připomeňte si s námi některé případy. 

 • 1.Manévry se zraněným ministrem

  V roce 2004 měl někdejší ministr zahraničí Cyril Svoboda ( KDU-ČSL) vážnou dopravní nehodu, při níž si zlomil krční obratel. Musel na operaci. Vláda tehdy ale byla ve svízelné situaci, kdy potřebovala každý hlas kvůli zákonu o DPH. Svobodu proto transportovali z brněnské nemocnice speciálně upraveným vrtulníkem na zahradu Úřadu vlády. Speciální sanitka ho pak přepravila do nedaleké Sněmovny. Takový manévr stál zhruba 100 tisíc korun a hradilo ho ze svého rozpočtu ministerstvo vnitra.

  Ihned po hlasování ho lékaři odvezli opět do nemocnice. Tentokrát ne do Brna, ale vojenské nemocnice v Praze.

  „Péče byla vynikající,“ řekl Svoboda ve chvíli, kdy ho lékaři nakládali na lůžku do vrtulníku.

 • 2.Ministryně v péči poslanců

  V roce 2009 „skácela“ nevolnost tehdejší ministryni spravedlnosti Danielu Kovářovou, která byla členkou úřednické vlády Jana Fischera, a to přímo v Poslanecké sněmově. Tehdejší předseda dolní komory parlamentu Miloslav Vlček (ČSSD) přerušil jednání. Šéfce spravedlnosti pomáhali poslanci – lékaři – Boris Šťastný (tehdy ODS) a David Rath (tehdy ČSSD).

  „Ošetřil jsem ji, ale podrobnosti jsou lékařské tajemství,“ komentoval to v roce 2004 pozdější ministr spravedlnosti. Poslanci odvedli bledou a zesláblou ministryni do kanceláře předsedy Sněmovny Vlčka.

  „Paní ministryně je v pořádku, stará se o ni sněmovní lékař pan Kostka, pokračujeme. Prosím pana poslance Sobotku, aby dokončil svou řeč,“ oznámil tehdy Vlček poslancům a poprosil, aby Bohuslav Sobotka (ČSSD) – dnešní premiér – dokončil svou řeč ke kolegům k právě projednávanému bodu jednání.

 • 3.Komplikace kvůli zhubnutí

  V únoru 2014 podstoupil ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) plastickou operaci, při které mu lékaři odstranili přebytečnou kůži poté, co radikálně zhubl, a to zhruba o 70 kilo. Krátce po operaci se ale u Chovance objevily komplikace, zkolaboval a musel znovu na operační sál.

  „V první fázi přišla strašná panika ze smrti. Pak následovalo velké zklidnění, jakési smíření. A nakonec jsem měl chviličku pocit, že vlastně nepotřebuju tělo k životu. Nevím, zda to byla už nějaká předsmrtná mdloba. Ale bylo to hodně osvobozující, musím říct,“ řekl MF Dnes tehdy Chovanec.

  Ani při tomto zákroku ale nebylo vše v pořádku. Do těla se dostala infekce a ministr dostal zlatého stafylokoka.

 • 4.Kolaps přímo ve Sněmovně

  Letos v lednu zkolaboval přímo v Poslanecké sněmovně šéf poslanců za hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Sanitka ho odvezla přímo z kanceláře. Lékaři pravou ruku Andreje Babiše převezli do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích. „Nebyl v ohrožení života,“ řekl v lednu mluvčí pražské záchranky Dominik Horn. Původně se mluvilo o infarktu. Faltýnkovi ale zřejmě praskl vřed, a tak ho v nemocnici o den později operovali.

  Na únorovém sněmu hnutí ANO navíc Faltýnek viditelně kulhal. „Zhruba před deseti dny jsem vylézal z vany, večer, a ujela mi noha, levá, a abych se nepraštil do rozkroku, tak jsem spadl na to koleno a sedl jsem si na něj vlastní vahou 95 kilo. A mám bohužel natržený křížový vaz a poškozený meniskus,“ popsal důvody své kolíbavé chůze Blesk.cz Faltýnek.

  Video Babiš chce být poslední, Faltýnek uchránil rozkrok, ale kulhá, a VIP pokuta. - Jakub Veinlich, Lukáš Červený

 • 5.Díra v hlavě

  Vážně vypadající nehoda ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka (ČSSD) nakonec skončila jen drobným zraněním šéfa diplomacie. Při návratu z nedávného vinobraní na Znojemsku se jeho limuzína vyhýbala dalšímu vozidlu a ministr se praštil do hlavy. Po nárazu si prý myslel, že mu nic není, nakonec si ale nahmatal díru. Tu mu vedle bodyguarda ošetřovala také přítelkyně Šárka Bednářová.

   

  Video Lubomír Zaorálek promluvil o přítelkyni. Byla s ním u nehody. - Jakub Veinlich

  „Když jsem zjistil, že mám tu krev všude, a nahmatal jsem si nějakou díru v hlavě, tak jsem si říkal, ježíšmarjá, co to je, a tak jsem začal hloubat sám nad sebou,“ uvedl politik s tím, že v tu chvíli už prý seděl na mezi a dočkal se první pomoci.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

renataren ( 3. října 2017 00:19 )

Houbeles... Huba mu už narostla z toho jak byl celý ty roky u ,,koryta"... ! Máj se tam jako prasata!!!

alideda ( 2. října 2017 20:41 )

chovanec ten sezere vse ...

fannyy ( 2. října 2017 18:55 )

Babišův muž ,tak tohle už je opravdu obrovská hloupost takhle někoho označovat,je to především člověk který byl v ohroženi života a je úplně jedno pani novináři jestli je to spolupracovník toho nebo toho jste opravdu trapni a vůbec se nedivím ze Vas nemá skoro nikdo rad😡😡😡😡👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎

Zobrazit celou diskusi
Další videa