Díky němu padl Drábek: Exnáměstek Šiška si kvůli dávkám odsedí čtyři roky

Autor: ČTK, Mii - 
14. 6. 2017
09:29

Bývalý náměstek ministerstva práce Vladimír Šiška si nakonec za zmanipulování zakázky na výplatu sociálních dávek odpyká ve věznici s dozorem o dva roky méně, než bylo dříve rozhodnuto. Pražský vrchní soud mu ve středu původní trest snížil na čtyři roky. Rozhodnutí, podle nějž Šiška zneužil svou pravomoc a sjednal firmě Fujitsu Technology výhodu při zadání veřejné zakázky, je pravomocné.

Druhému obžalovanému, bývalému řediteli odboru ministerstva vnitra Miroslavu Dudovi, potvrdil odvolací senát tříletý podmíněný trest s maximální – tedy pětiletou – zkušební dobou. Vrchní soud z rozsudku vypustil povinnost obžalovaných k náhradě způsobené škody, protože stanovení její výše bylo podle soudců spekulativní.

Šiška v roce 2011 sám rozhodl o změně systému výplaty dávek a zakázku zadal bez výběrového řízení namísto toho, aby dodavatele systému nechal vybrat v otevřené soutěži na základě nejnižší nabídnuté ceny. „Záměrně rezignoval na dodržení pravidel hospodářské soutěže, protože jeho záměrem bylo zadat zakázku pouze Fujitsu Technology,“ uvedla ve středu soudkyně Pavla Augustinová.

Kvůli tomu, aby zakázku dostala Fujitsu, údajně pomocí dodatků ohnul podmínky rámcové smlouvy, kterou mělo od roku 2008 uzavřenou ministerstvo vnitra. Umožnily mu to Dudovy podpisy.

Šiška, kvůli jehož trestním kauzám rezignoval v říjnu 2012 ministr Jaromír Drábek (TOP 09), je v souvislosti se svým působením na ministerstvu obžalován také kvůli pokusu zadat miliardovou zakázku na kontrolu vyplácení sociálních dávek firmě IBM a kvůli údajnému vydírání jednatele firmy OKsystem.

VIDEO: Bývalý ministr Jaromír Drábek o zatýkání ve vládě:

Video Jaromír Drábek promluvil o zatýkání ve vládě. - Blesk - David Malík, Eva Pospíšilová
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
baran ( 14. června 2017 14:11 )

ja bych mu dal aspon deset let a propadnut majetek to člověka zaboli nejvice

zdenek43 ( 14. června 2017 13:44 )

 n a z o r n a ukazka , jak Cech t o l e r u j e soudruhum vseeeeeeee . . . ale kdyz je u vlady nekdo z pravice ?? tak to semej Cech se muze zblaznit za kazdy prohresek........... +++ Exnáměstek Šiška - Díky němu padl Drábek +++ Vláda Petra Nečase (13.07.2010 - 10.07.2013) .... Dr. Ing. Jaromír Drábek /TOP 09 / ministr práce a sociálních věcí (od 13. července 2010 do 31. října 2012)... ! ČSSD: Drábek selhal, ať odstoupí ... 2012 - Důvodem je situace na úřadech práce,.... rekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka............ noooooooooooooooo a mame tu - Vláda Bohuslava Sobotky (29.01.2014 - trvá) Ministryně Valachová /CSSD/.... K A U Z A ovlivňování státních dotací pro sport, kdy ve vazbě skončila i její náměstkyně Simona Kratochvílová....... +++ 3. 5. 2017 - Policisté souběžně s akcí na Strahově předvedli podle Aktualne.cz k výslechu náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou..... Zadrželi Peltu, Březinu z ČSSD a vlivného právníka Janstu..... +++++ 5.5.2017 - Zatýkání na školství? Ministryně Valachová už třetí den mlčí ...státního tajemníka Jindřicha Fryče. Ten řekl, že Valachové se případ vlastně netýká, protože je Kratochvílová zaměstnána podle zákona o státní službě. A dále, že ministerstvo vyvodí personální důsledky, že z funkce již byl odvolán šéf vysokoškolského sportovního centra Zdeněk Bříza a celou situaci resort pečlivě analyzuje..... +++++ Zkolabovala jsem, oznámila ministryně Valachová Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) v úterý oznámila, že před dvěma týdny zkolabovala a skončila v nemocnici. Přiznala, že šéfka její kanceláře v obavě o její zdraví jela za sanitkou v ministerském voze s majáky....7.cervna 2017 ++ Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) N E O D S T O P I M ..... nooooooooooooooo a pak otocka??? - Rezignace ministryně školství: Vyhrála morálka, anebo politika? 17. 5. 2017 Odchod Kateřiny Valachové z postu ministryně školství kvůli policejnímu vyšetřování státních dotací pro sport není ani ta

1pravda1 ( 14. června 2017 13:08 )

Vláda ODS - TOP09 a VV-Lidem Peakové byla jedna nejhorších vlád všech dob!!! Plus Nagyová s kmotry, co řídili stát místo neschopného bubáka Nečase, kdo po tom všem ještě volí ODS a TOP09 je fakt na hlavu!!!! Tak jim to vládnutí nešlo, že se nakonec musela rozpustit poslanecká sněmovna a byly předčasné volby! Kalousek, celá léta byl v KDU-ČSL, kde ho vyhodili za paktování se s komunisty a založil odpornou TOP09! s čípkem Gazdíkem, který zvolna přešel dělat čípka původní KDU-ČSL!

tomik007 ( 14. června 2017 11:29 )

Pomsta za myszaka

moiaza ( 14. června 2017 10:31 )

Vždyť to říkám stále, že slušného člověka ve vládě nenajdete. A stále mi nevěříte.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa