Pátek 1. března 2024
Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka
Oblačno 11°C

Exministr Chládek zvedá kotvy: Z fotbalové asociace míří do soukromé sféry

Autor: ČTK, Mii - 
1. června 2017
18:15

Bývalý ministr školství Marcel Chládek končí ve funkci generálního manažera fotbalových reprezentací a akademií. Kvůli dotační kauze kolem Fotbalové asociace ČR po dvou letech chystá přesun do soukromého sektoru. 

„Před několika týdny jsme byli panem Chládkem informováni, že takové nabídky opravdu zvažuje. Vzhledem k současné složité finanční situaci FAČR jsme se vzájemně dohodli na ukončení spolupráce, a to k létu tohoto roku, a rozhodli jsme se dále tuto pozici zatím neobsazovat,“ řekl pro web FAČR generální sekretář Rudolf Řepka.

„Jsem velmi rád, že jsem pro asociaci mohl pracovat a pomoci tak rozvoji našeho fotbalu. Přeji mu do budoucna jen to nejlepší. Vážím si nabídky FAČR na další spolupráci v externí formě, které se do budoucna nebráním. Ale nyní upřednostňuji nabídku z mezinárodní soukromé sféry,“ uvedl v reakci Chládek.

Dva ministři, dva problémy

Devětačtyřicetiletý Chládek v minulosti působil jako fotbalový rozhodčí. Od roku 2004 byl členem ČSSD, v letech 2008 až 2014 senátorem a náměstkem hejtmana Středočeského kraje. Od ledna 2014 vykonával funkci ministra školství, mládeže a tělovýchovy, než byl předloni v červnu odvolán kvůli údajnému hrubému chování k podřízeným. 

„Například jsem na chodbě slyšela, jak křičel na vrchního ředitele, že je tlusté prase. Vrchní ředitel o tom se mnou pak mluvil, byl z toho úplně špatný. Upřímně jsem byla svědkem toho, jak lidi brečeli, každý den jsem viděla jednu jeho sekretářku ubrečenou. Na personálním oddělení jsem byla v kontaktu se všemi řediteli. Každý se bál do kabinetu ministra chodit,“ řekla o Chládkově chování referentka ministerstva školství Kristýna Karetová.

Chládka nakonec vystřídala ministryně Kateřina Valachová, která se v květnu letošního roku rozhodla opustit vládu kvůli kauze dotací pro sport, kterou se zabývá policie a v níž je vyšetřována FAČR i její předseda Miroslav Pelta. Ve vazbě je i bývalá náměstkyně ministerstva Simona Kratochvílová.

Exministr Chládek svůj odchod z funkce vzal s humorem:
Video  Chládek končí, se Zemanem vtipkoval o sexuálním harašení.  - Vera Renovica, Jan Jedlička
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

papo ( 1. června 2017 18:52 )

 Kde nejsou love, ani Chládek neroste!

lupinek ( 1. června 2017 18:36 )

Chládek mizí z teplého a výnosného místečka od kopálistů. To bude řachanda, až se zjistí, že i on rád rozdával Peltovi! Ať tam policie i prokuratura do základů vydoluje celý archív, aby bylo jasné kdo školám i sportu bral pro sebe?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa