Extremistu Bartoše chce policie obžalovat. Kvůli Židům, uprchlíkům a politikům

Autor: ČTK, val - 
6. 2. 2017
15:40

Pražští policisté navrhli obžalovat předsedu krajně pravicové Národní demokracie Adama B. Bartoše za popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia, podněcování nenávisti, hanobení národa a schvalování trestného činu. V pondělí o tom informoval policejní mluvčí Tomáš Hulan. Podle dřívějších informací se Bartoš činů dopustil obsahem knih a dalších písemností, které vydával, a ve svých projevech. Hrozí mu až tři roky vězení.

Návrh na podání obžaloby kriminalisté podali v první polovině ledna, řekl Hulan. Bartoš podle policie v knihách a projevech úmyslně podněcoval k nenávistí vůči Židům, obdobně si počínal i vůči imigrantům.

Bartoše obvinila policie z činů proti lidskosti už v dubnu loňského roku. Strávil tehdy noc v policejní cele a propuštěn byl poté, co dal kriminalistům slib, že nebude pokračovat v páchání trestné činnosti.

Na stránkách své strany tenkrát uvedl, že mu policie zabavila dokumenty a provedla domovní prohlídku u něj doma i v sídle strany. Akci označil za politický proces, který má zastrašit Národní demokracii a její sympatizanty.

Jeden z organizátorů protiuprchlických demonstrací v Česku byl tehdy po výslechu obviněn hned ze třech trestných činů proti lidskosti. Jeho zatčení souvisí i s jeho ostrými řečmi proti migrantům, které často označoval za „vetřelce“. A přál si i „trest nejvyšší“ pro „zrádné“ politiky.

Loni dostal podmínku

„Pan Bartoš byl obviněn především pro obsah jím vydávaných knih a jiných písemností a pro obsah jeho veřejných projevů. V rámci těch měl úmyslně hanobit a podněcovat k nenávisti vůči osobám židovského národa nebo židovského vyznání. Obdobně si měl ale počínat i vůči imigrantům,“ vysvětlil loni Hulan.

Bartoš byl již loni v říjnu nepravomocně potrestán roční podmínkou za své loňské počínání u pomníčku Anežky Hrůzové, zavražděné v roce 1899. U hrobu Bartoš s někdejším místopředsedou strany Ladislavem Zemánkem zanechali ceduli, na kterou mimo jiné napsali: „Židovská otázka nebyla dosud uspokojivě vyřešena“. U Zemánka soud od potrestání upustil.

Z vraždy Hrůzové byl obviněn a poté za ni odsouzen Žid Leopold Hilsner. Případ vyvolal vlnu antisemitismu, známou jako hilsneriáda, proti níž bojoval i Tomáš Garrigue Masaryk. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

308win ( 6. února 2017 19:41 )

Asi myslíte teho amerikána ten už měl sedět minimálně na Mírově za podporu hnutí potlačujícího LIDSKÁ PRÁVA!!!!!!!

steelheart ( 6. února 2017 17:39 )

 kde je diskuze k hate free?????? zase nepohodlná, bojíte se reakcí??? už aby byla celá hate v háji zrušená, šme.jdi nás chtěli ovládat a pumpnout! to zrovna - chládek do chládku a dinsbír do keni!

Zobrazit celou diskusi
Další videa