Europoslanci Štětinovi hrozí smrtí a dostal i oprátku. Za kritiku Alexandrovců

Autor: Václav Lang - 
29. prosince 2016
12:10

Europoslanec Jaromír Štětina (za TOP 09) zažívá krušné chvilky. Nejdřív prohlásil o souboru Alexandrovci, se kterým v neděli spadlo letadlo, že jsou to vojáci letící do války. Pak se mu začaly hromadit výhrůžky smrtí. A do jeho e-mailové schránky přišel i obrázek oprátky.

„Alexandrovci jsou vojáci. Letěli do války. Zahynuli. Ve válce vojáci umírají. Byli osudem ušetřeni potupy tance na hrobech mrtvých z Aleppa. Těch mrtvých, které zabili jejich kolegové ve zbrani.“ Takový komentář zveřejnil europoslanec Štětina v neděli na Boží hod vánoční na Facebooku. Bylo to několik hodin poté, co se letadlo s ruským armádním sborem na cestě do syrského Aleppa zřítilo do Černého moře.

Brzy nato začaly Štětinovi chodit nenávistné a výhrůžné reakce. „Tento můj status obdržel za 24 hodin 241 lajků, 158 negativních sdělení na fcb a na Twitteru, z čehož mi 28 jejich autorů přeje smrt a 8 přímo vyhrožuje smrt,“ vyhodnotil o den později.

A pak přidal další sdělení – ukázal fotku oprátky, kterou mu neznámý autor poslal. Blesk.cz se zatím nepodařilo europoslance kontaktovat.

Alexandrovovův soubor cestoval letounem ruského ministerstva obrany. Štětina ve svém komentáři narážel na to, že právě Rusové participují na válce, která drtí Sýrii a aktuálně hlavně město Aleppo, kam měli hudebníci namířeno. Na palubě jich bylo 64. Názory na tento soubor, navštěvující i Česko, se různí. Jejich fanouškem je například prezident Miloš Zeman, který také okamžitě kondoloval do Ruska.

suov ( 18. ledna 2017 07:50 )

tgbg- hraješ na obě strany, asi tě někdo švihnul po hlavě,,,

suov ( 18. ledna 2017 07:47 )

bohatymrdnikatel: Už podle přezdívky vidím, že jsi někde ztratil mozek, tupá hlavo, můžeš nám říct, kde dáváš mrtvoly, ty pravicový šunte?

vlasta1 ( 17. ledna 2017 15:39 )

Štětina byl velice kovaný komunista , který strávil několik let v Sovětském svazu a také jeho komentáře tomu odpovídali. Když ale zjistil po revoluci že jeho novou ideologii lze vydělat daleko více peněz tak zahodil stranickou knížku, zavrhnul svoje komunistické přátele a stal se z něho komunistobijce. Přechodem do TOP 09 se konečně dostal mezi kamarády kteří jsou stejného mínění a stejného charakteru a podobného osudu.

uklid ( 30. prosince 2016 07:55 )

Plavec plave vždy s proudem... http://i.imgur.com/YKNNFEI.jpg

kobyla1 ( 29. prosince 2016 22:22 )

Tohodle fašistickýho zmetka už by taky měl někdo pořádně praštit přes držku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud