Úterý 5. prosince 2023
Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš
Zataženo, sněžení -2°C

Merkelová v Česku neuspěla, píší Němci. S uprchlíky zůstává v izolaci

Autor: ČTK, zst - 
26. srpna 2016
08:55

Kancléřce Angele Merkelové se podle německých médií nepodařilo při čtvrteční návštěvě Prahy získat české politiky na svou stranu v migrační krizi. Média si všímají demonstrací proti kancléřce a toho, že Merkelová se na jednotlivých zastávkách své cesty po české metropoli setkávala s pískotem.

„Zklamání pro Angelu Merkelovou: Při své návštěvě Prahy se kancléřce nepodařilo přimět Česko k tomu, aby podpořilo závazné kvóty pro rozdělování uprchlíků v EU,“ uvedl svůj článek o cestě Merkelové do Česka server Spiegel Online.

Ve stejném duchu informuje o návštěvě kancléřky i deník Die Welt. „Kancléřce Angele Merkelové se při návštěvě Prahy nepodařilo získat českou vládu pro svou uprchlickou politiku. Středolevý kabinet trvá na svém odporu vůči evropským kvótám pro přijímání žadatelů o ochranu,“ napsal list.

Video  Angela Merkelová se setkala s prezidentem Zemanem.  - Blesk/ Tadeáš Provazník
Video se připravuje ...

„Cesta kancléřky Merkelové po východních zemích EU nebude korunována úspěchem. Ve své uprchlické politice zůstává izolována,“ komentuje čtvrteční cestu Merkelové do Prahy, ale i plánované dnešní jednání se státy Visegrádské skupiny (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) ve Varšavě deník Schwäbische Zeitung.

„To, že by Východoevropané opustili svůj odmítavý postoj (k přijímání běženců), se nedalo očekávat. Německo (pro ně) sice je nejdůležitější obchodní partner, ale dokud se odpůrci společného řešení nebudou muset bát skutečně účinných sankcí, jako je odebrání hlasovacích práv (v EU) nebo podpůrných fondů, jen málo se toho změní,“ napsal také deník.

Demonstrace: Merkel muss weg

Média si také všímají demonstrací proti Merkelové v Praze. Die Welt vypočítává, že odpůrci imigrace svolali celkem šest protestních shromáždění, mimo jiné i před sídlem vlády, kde kancléřka jednala s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Všímá si také toho, že demonstranti německy volali „Merkel muss weg“ (Merkelová musí pryč).

Protesty proti kancléřce zaznamenala i další německá média. Deník Tagesspiegel svůj článek o cestě Merkelové do Prahy uvádí titulkem „Pískot pro kancléřku“.

Nejčtenější německý list Bild vyzdvihl z návštěvy Merkelové moment, kdy neznámý muž chtěl najet do kolony s kancléřkou, která mířila k Úřadu vlády. List hovoří o „šokujícím momentu“, připomíná ale i vyjádření české policie, že Merkelová nebyla v ohrožení.

Vše o návštěvě Angely Merkelové v Praze čtěte zde

havran2 ( 31. srpna 2016 11:26 )

Merkelová uznala TEĎ svoje chyby,ale co nám to TEĎ pomůže ! ! !

metsvapo ( 26. srpna 2016 14:24 )

heh hej mě překvapuje jak se dnešní velmoce projevují táhlou nešikovností uspořádat v zemích beženců mír.

metsvapo ( 26. srpna 2016 14:08 )

Sobotka jede jak Zeman píská, oba opatrníčci.

Hops_alive ( 26. srpna 2016 11:01 )

Co uvařila bokem se Sobotkou?

hejhej ( 26. srpna 2016 10:15 )

Pozvala si nelegály, znásilňovače, zoofily, pedofily, primitivy na příkaz USA, ať se stará. Nekonzultovala to předem s představiteli států EU. Teď bude lítat a snažit se verbež přerozdělovat - kráva pitomá, nám nemá co poroučet.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud