Tibet zareagoval na české protesty: Děkujeme za podporu proti Číně

Autor: val - 
4. 4. 2016
10:12

Snaha českých aktivistů podpořit během návštěvy čínského prezidenta Tibet nezůstala bez odezvy. Jeden z organizátorů protestních akcí, Jan Vrobel, zveřejnil děkovný dopis, který mu zaslala zástupkyně tibetské exilové vlády.

„Jménem Tibeťanů uvnitř i vně Tibetu bychom vám rádi všem poděkovali za Vaše zasazení a odhodlání podporovat současný stav šesti milionů obyvatel Tibetu,“ citoval Vrobel na svém facebookovém profilu z dopisu od Kalden Tsomo z Ústřední tibetské exilové vlády v indické Dharamsale. „Česká republika opět pod napětím posílila naši neochvějnou naději vidět svobodu a spravedlnost v Tibetu,“ stojí v dopise.

Pražská Kampa: Demonstrace na podporu Tibetu a proti politice ČínyPražská Kampa: Demonstrace na podporu Tibetu a proti politice Číny | 

Vrobel byl jedním z pořadatelů akce Svědomí není na prodej, během které se protestovalo proti návštěvě čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Praze. „Jako sebevědomí občané České republiky odmítáme servilitu českých organizátorů cesty čínského prezidenta do Prahy. Polepení Prahy zdravicemi v čínštině, zabrání poloviny veřejných prostranství v centru Prahy, aby se čínský prezident náhodou nesetkal s kritickým postojem veřejnosti, či organizace semináře v Poslanecké sněmovně, kde nás čínští experti mají školit v ‚řízení a rozvoji státu‘ – to vše je daleko za hranicemi běžné diplomacie,“ stálo v prohlášení pořadatelů.

Další z mnoha důkazů, že vykonávat svá práva a pracovat i pro ostatní, třeba i na druhém konci světa, má smysl. Odezva...

Zveřejnil(a) Jan Vrobel dne 3. duben 2016

Představitelka exilové vlády jejich přístup ocenila. „Čínská represivní politika a přísná kontrola náboženských a jiných základních svobod zůstává naším závažným problém. Nicméně, skrz roky probíhajících tragédii v Tibetu, vaše podpora je i nadále zdrojem inspirace a síly pro tibetský lid v Tibetu i pro ty z nás, v exilu, kteří slouží jako svobodní mluvčí za naše bratry a sestry z domova,“ dodala.

Přečtěte si: Vše o návštěvě čínského prezidenta v Praze

 

Doporučujeme
sairait ( 4. dubna 2016 16:45 )

a tibetský kchurvy co mmr daji jen ze zezadu

1pepan ( 4. dubna 2016 15:10 )

Po těch protestech ho sotva Čína pustí na své území. Bezvízáky nebudou tak hned.

balika ( 4. dubna 2016 12:44 )

Nejlépe by bylo, kdyby naši podporovatelé pomáhali a podporovali přímo na místě. Kalous by to mohl sehnat dohromady a na jednosměrné letenky do Tibetu se jim složíme.

simeone ( 4. dubna 2016 11:31 )

Nech zkvétá Čínská lidová republika, náš přítel a spojenec. Tibet kaput.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa