Babiš vzkázal svým poslancům: Čapí hnízdo vysvětlím, podpořte schůzi

Autor: ČTK, tmp - 
18. 3. 2016
20:09

Ministr financí Andrej Babiš doporučí poslancům svého hnutí ANO, aby podpořili program mimořádného jednání sněmovny ke kauze Čapí hnízdo. Vicepremiér to v pátek řekl jak České televizi, tak televizi Prima. Mimořádná schůze proběhne ve středu 23. března a Babiš by zde měl zveřejnit majitele Čapího hnízda v době, kdy společnost žádala o evropské dotace.

„Nemám s tím problém a já budu doporučovat kolegům, aby hnutí tu schůzi podpořilo,“ prohlásil v pátek Babiš. Ještě ve čtvrtek přitom kritizoval koaliční lidovce právě za to, že chtějí vyslovit souhlas s programem mimořádné schůze Poslanecké sněmovny k Čapímu hnízdu.

Druhý koaliční partner Babišova hnutí ANO, sociální demokraté, s podporou schůze dosud váhali. V pátek večer o věci jednalo předsednictvo ČSSD, které nakonec doporučilo poslancům podpořit program mimořádné schůze ke kauze Čapí hnízdo. Podle čtvrtečního vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) musí Babiš problémy kolem kauzy Čapího hnízda srozumitelně vysvětlit a řešit, nesmí je bagatelizovat.

K Čapímu hnízdu se premiér vyjádřil i v pořadu Máte slovo, pane premiére:

Video Sobotka: Doufám, že vyšetřování Babiše a Čapího hnízda bude důsledné. - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

Farma Čapí hnízdo patřila do přelomu let 2007 a 2008 do Babišova koncernu Agrofert. Poté změnila formu vlastnictví, a nebylo tak možné dohledat její majitele. Díky tomu společnost dosáhla na evropskou dotaci přes 50 milionů korun, kterou by firma z rozsáhlého koncernu Agrofert dostat nemohla.

Video Babiš pozval Zemana na Čapí hnízdo, nalákal ho na klokana. - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

Po několika letech, kdy dodržovala dotační podmínku, se společnost vrátila zpět mezi firmy Babišova koncernu. Někteří opoziční politici tento postup vnímají jako dotační podvod, a svolali proto mimořádnou schůzi.

 

Doporučujeme
tomik007 ( 19. března 2016 15:03 )

ANO - doufam ze mu to dosvedci titez manici co svedcili ze "NEBOL V STB"

meverickx ( 19. března 2016 11:01 )

Jedno je jisté ,, Kdo ma svedomi cisté nepotrebuje dva mesice aby neco uspokojive vysvetlil.,,.

1912 ( 19. března 2016 08:37 )

Pane Babiš doufám že se nedáte od těch gaunerů vyprovokovat rozkradli co se dalo a mají konta v zahraničí či majetky z rozkrádaček na své rodiny či naanonymní majitelé .Ted rozkrádat nemohou tak řvou a řvou volit vás budu !!!jste nejlušnější politik a tu kasu držte !!!! !!!a ten klid si zachovávejte ! !

moiaza ( 19. března 2016 08:09 )

 Nevím proč, ale Babiš mi silně připomíná Kramného. Někdy mám pocit, že Babiš ani netuší, kde se čapí hnízdo nachází. A dotace 50 milonů nebyla z EU, ale 50 milionů vyhrál na stírací losy. V podstatě "kradl" jen on. Ostatní členové vlády a hlavně Kalousek, jsou křišťálově čistí. Lidovci jen přihlížejí a jsou z toho paf. Najednou nevědí, na kterou stranu se přiklonit. Kdyby jen trošku tušili, kdo volby vyhraje a u koho pak budou tančit svatební taneček. S naší vladou je docela legrace. Jako malí kluci na pískovišti. Ale konec bude dobrý. Bureš (Babiš) nakoupí koblížky, obdaří obyvatele tímto koblížkem a spokojený národ mu pak dá hlas.

aaobcanka ( 19. března 2016 00:18 )

Daniel Srdce, Březová a my Na tom, že se ČSSD+KDU spojí s pravicí proti Babišovi http://www.novinky.cz/diskuse?id=437343&articleId=/domaci/398098-cssd-ostre-proti-babisovi-pod pori-mimoradnou-schuzi-i-omezeni-stretu-zajmu.html&sectionId=8&page=1#c14949845, Babiš neprodělá, jeho voliči ho s tím jak přišel k majetku volili, spíš naopak! Nerozhodní vidí kam až tradiční strany pro své koryto jsou schopní zajít. A to si jen Babiš dovolil říci, že je pro zákon o prokazování majetku. Najednou voliči vidí spojení KDU, TOP, ODS a ČSSD jako by základní ideologické rozdělení šlo lehce stranou. Tak jen pánové z ČSSD+KDU+ODS+TOP pokračujte v tomto směru, už dlouho jsem se tak nepobavil

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa