Na dům Stropnického zaútočili zápalnými lahvemi. Je to příliš vážné, říká Žilková

Autor: ČTK, shp - 
8. 6. 2015
22:05

Tříštění skla, podezřelý zápach a následné horko a plameny. Na dům ministra obrany Martina Stropnického někdo zaútočil zápalnými lahvemi. Politik nebyl doma, někteří členové jeho rodiny však ano. Podle ministrovy manželky Veroniky Žilkové byl útok vážný.

Na dům ministra obrany Martina Stropnického (ANO) v neděli ráno někdo hodil zápalné lahve. Ministr nebyl doma, zatímco někteří členové jeho rodiny ano. Nikomu se nic nestalo. Případ vyšetřují státní a vojenská policie. V tiskové zprávě o tom v pondělí večer informoval mluvčí ministerstva Jan Pejšek. Podle resortu byla zvýšena ochrana ministra Stropnického.

Důvodem opožděného informování podle něj bylo vyšetřování na místě činu. Sdělil, že byla zvýšena ostraha ministra. „Takové věci se na české politické scéně naštěstí nestávají často. Bohužel to nasvědčuje radikalizaci určitých názorových skupin, které stojí proti hodnotám, jež zastáváme. Pro mě to je vlastně potvrzení správnosti nastaveného kurzu ministerstva obrany, které vedu,“ komentoval událost Stropnický.

Žilková: Je to vážné

Samozřejmě ale nejde o situaci, která by byla pro mě nebo moji rodinu běžná,“ doplnil. Rozsah a způsob zvýšení bezpečnostních opatření v okolí ministra úřad blíž nespecifikoval. „Nezlobte se, nebudu nikomu nic komentovat. Je to příliš vážné,“ řekla Blesk.cz Veronika Žilková, manželka Stropnického.

Policie se na přelomu roku zabývala také podezřelou zásilkou určenou ministrovi financí a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Přišla mu ze Slovinska na jeho domácí adresu a obsahovala smrtelnou dávku jedu. Podezřelého Itala policie ve Slovinsku v prosinci zadržela.

Několik dní předtím přišla na ministerstvo vnitra Milana Chovance (ČSSD) obálka s kyanidem. Vláda tehdy kvůli zásilkám přijala další bezpečnostní opatření, nezveřejnila je. Další zásilky doručené na Hrad a do televize Prima toxické nebyly. 

V Praze-Suchdole bydlí Stropnický s manželkou Veronikou Žilkovou a jejich dcerou Kordulou. Rodinný dům obývají i jejich maminky. V současnosti však pod stejnou střechou žije i dcera Žilkové Agáta Prachařová a její muž Jakub Prachař.

Doporučujeme
janina7777 ( 14. června 2015 22:13 )

to tam hodila aguš po tahu..

janina7777 ( 14. června 2015 22:11 )

salto ( 11. června 2015 11:23 )

Taky si myslím, že v tom měli prsty její zfetovaný fakani, případně jejich kamarádi

zarakikempachi ( 9. června 2015 17:56 )

ISIS na vás

zarakikempachi ( 9. června 2015 17:48 )

VIVAT ISLAMIC STATE ALAHU AKABAR !!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa