Pondělí 26. února 2024
Svátek slaví Dorota, zítra Alexandr
Oblačno 11°C

Rasista Sládek prý maká v USA na stavbě s černochy! Navíc skončil jako bezdomovec a hádá se s manželkou

Autor: Jaroslav Šimáček - 
7. listopadu 2014
10:23

Chtěl být prezidentem, skončil jako bezdomovec. Dluží 220 tisíc, na krku má tři exekuce. Neslavný je životní osud plamenného a arogantního řečníka Miroslava Sládka (64). Jako šéf republikánů mířil své rasistické průpovídky často proti "cikánům". Nyní však prý pracuje na stavbě v USA spolu s dělníky černé barvy pleti.

Miroslav Sládek si v politice servítky nebral. A uměl pořádně šokovat. "Cikáni by měli být trestně odpovědní již od narození, neboť to je jejich největší zločin," pronesl šéf republikánů v roce 1996 ve Sněmovně. Na protiromských náladách se snažil honit popularitu, jenže ani to Sládkovi k zářné politické kariéře nedopomohlo.

Republikány přivedl ke krachu, a i když se pokoušel o politický comeback, úspěšný nebyl. "Bral politiku jako prostředek k vydělávání peněz," vzpomíná na Sládka v aktuálním čísle časopisu Téma advokát a bývalý místopředseda republikánů Kolja Kubíček.

Populista a krajně pravicový politik s extremistickou rétorikou Sládek si ze své strany dělal "dojnou krávu", žil si v luxusu. Jenže penězovod mu politickým koncem vyschl. A někdejší elegán v sáčku a kravatě se ocitl na opačném pólu společnosti – z ambiciózního politika je dnes prošedivělý a především zadlužený důchodce v ošuntělé bundě, který má na krku tři exekuce a dluží takřka čtvrt milionu.

Jak Sládek přišel o iluze... A vydal se do Ameriky

Zajímavé je přitom zjištění časopisu Téma, jak si Sládek na živobytí vydělává nyní. V Česku se prý příliš nezdržuje. Odlétá za Atlantik! "Pokud vím, byl rozhádaný se svojí paní a ty finanční problémy mu nepřidaly. Jezdí proto vydělávat peníze do Ameriky. A teď se podržte: Prý tam ve svých letech dělá na stavbě s černochy! Do Česka jezdí jen na otočku," řekl tématu jeho zdroj ze Sládkova dřívějšího politického okolí.

Sládkův pobyt za "velkou louží" pak potvrdil i současný starosta brněnské čtvrti Útěchov Zdeněk Drahoš: "Několikrát se mnou komunikoval mailem – myslím, že kvůli stavbě plotu nebo podobným záležitostem. Psal, že věci probereme, až se vrátí z USA. Co tam dělal, to opravdu netuším," řekl magazínu starosta. Drahoš přitom v minulosti porazil Sládka právě v komunální politice – již v roce 2004 ho sesadil z křesla starosty, do kterého se Sládek dostal v květnu 2003. Volby vyhrál Drahoš i letos, to už však Miroslav Sládek dávno politické ambice nemá... 

V Brně-Útěchově však má Sládek stále vilu, která mu zbyla z lepších časů. Kvůli dluhům však Sládkovi hrozí, že na dveře domu, který je údajně přepsán na jeho manželku, zaklepou exekutoři. Sám Sládek se prohlásil za nemajetného bezdomovce, upozornilo Téma.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

skp705 ( 9. listopadu 2014 13:06 )

mohlo by to byt jeste horsi, predstavte si, ze by ho nachytali jak pracoval s Mexicanama...

vlamore ( 9. listopadu 2014 01:12 )

bre-burda...chlape,absolutní pravda!!!!!

vlamore ( 9. listopadu 2014 01:03 )

Patřilo reknimareno.Nezařadilo se,jak mělo.

vlamore ( 9. listopadu 2014 01:02 )

Mluvte za sebe,pane!!Ne za Moravu!!Děkuji.

shakin ( 8. listopadu 2014 21:31 )

Nikdy jsem nebyl příznivcem Republikánů - Sládkovců, ale když se na to dívám dnešním pohledem po letech a po tom , co se tady dnes děje, problém s Rómy, Araby a příznivci Islámu apod, pak mě to docela mrzí, že ho lidi nepochopili a nepodrželi. On nebyl nikdy skutečný rasista, ten vypadá a jedná jinak, jen dával hlasitě najevo (i když to možná někdy trochu přeháněl), že nesouhlasí s tím, co náš sociální systém hodlá přijmout pro tuto vrstvu. Udělali z něho jen rasistu a zadupali do země a tak dnes máme to, co máme a na co nadáváme. Tuhle mě zrovna volal jeden klient, co si chtěl pronajmout byt 129 m2 za nájemné 10 tis.Kč a pak z něj vylezlo, že jestli mě nevadí, že to je romská rodina. Já pár vteřin přemýšlel a pak mu říkám " to mě je jedno, pokud chodíte do práce a máte dost peněz na placení nájmu" a on mě odpověděl: "No,....nechodíme do práce, ale bereme dost peněz, jako dávky a příplatky a tak, nebojte, nejsme žádní neplatiči, máme dost". Tak jsem si řekl,sám sobě, "ty vole, proč vůbec chodíš do práce za 11 tis.Kč, aby jsi měl na bydlení, když oni, dopr-ele nemusí nic a mají na to". Sládek měl zůstat a pokračovat, to si myslím. Bohužel ho ani nikdo nenahradil a pokud se někdo či nějaké strany o něco podobného pokoušejí, jsou ozančeny za nebezpečné extrémisty, ale ono to teprve začne, možná za rok, možná za pět, ale bude se to muset řešit, lidi to už fakt nebaví.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa