Jourová do Bruselu: Vláda schválila kandidaturu ministryně na eurokomisařku

Vláda dnes večer na mimořádném jednání oficiálně schválila kandidaturu ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové (ANO) na eurokomisařku.
Autor: shp, ČTK - 
24. 7. 2014
21:16

Cesta do Bruselu je zase o krok dál. Vláda dnes večer na mimořádném jednání oficiálně schválila kandidaturu ministryně pro místní rozvoj Věry Jourové (ANO) na eurokomisařku. Po jednání to oznámil premiér Bohuslav Sobotka ČSSD). Nominaci Jourové vláda nyní pošle do Bruselu novému šéfovi Evropské komise Jeanu-Claudeovi Junckerovi.

Na navržení první místopředsedkyně hnutí ANO se koaliční strany shodly v pondělí po týdnech marného hledání společného kandidáta. Ve středu Jourovou podpořil i poslanecký výbor pro evropské záležitosti.

Cesta devětačtyřicetileté političky k nominaci se uvolnila poté, co ČSSD ustoupila od svého původního kandidáta, exministra financí Pavla Mertlíka, výměnou za dohodu na navýšení peněz pro sociální služby a rychlejším růstu minimální mzdy v příštím roce.

Koalice se pro Jourovou rozhodla i z důvodu, že tak chce zvýšit šance Česka na získání významnějšího resortu v příští Evropské komisi. Juncker do ní totiž musí získat minimálně devět žen - jako v současné "unijní vládě" - jinak Evropský parlament pohrozil, že novou komisi neschválí.

Praha pro Jourovou usiluje o získání postu evropské komisařky pro regionální rozvoj, institucionální vztahy, dopravu nebo průmysl. Sama Jourová jako odbornice na evropské fondy upřednostňuje portfolio regionálního rozvoje. To v dosluhují komisi připadlo Rakousku, které by v jeho řízení rádo pokračovalo.

Doporučujeme
gaygenius ( 27. července 2014 18:32 )

Koukněte se na toto video http://www.youtube.com/watch?v=tVvNJrdV43k

itartas ( 26. července 2014 08:29 )

...běž se vycpat troubo! Já odmítám platit na její královský plat, aby v Bruselu pro mne a mou rodinu udělala veliký howno.

itartas ( 26. července 2014 08:28 )

Další tlučhuba a darmožrout za naše prachy bude žít ve vatě a s ní celá její famílie!

la.ma ( 24. července 2014 22:21 )

z Ruska přes Česko do Bruselu, no hurá

xxxx678 ( 24. července 2014 22:03 )

Nenadávej,ona je schopná

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa