Čtvrtek 27. ledna 2022
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Ministryně Helena Válková ulevuje malým dlužníkům: Nenasytní právníci dostanou méně!

Válková nechce, aby lidi ničily malé dluhy.
Válková nechce, aby lidi ničily malé dluhy.  (Autor: ČTK)
Autor: vlb - 
30. června 2014
06:56

Za vymáhání malých dluhů do 50 tisíc si ode dneška už právníci nebudou moci účtovat horentní odměny. Ministryně spravedlnosti Helena Válková (63, za ANO) splnila slib. A právníci zuří!

Až dosud měly advokátní kanceláře a exekutorské úřady z drobných pohledávek žně. Stačilo, aby někdo zapomněl zaplatit pokutu za jízdu načerno v MHD nebo poplatek za odpad a zanedlouho jim přišla složenka navýšená o tisíce korun za právní služby. Přitom tyto tzv. »formulářové žaloby« právníky stály jen minimum úsilí. „Právníci a exekutoři už měli připravené formuláře. Jen vyplnili údaje žalovaného a měli vyděláno,“ řekla Blesku mluvčí resortu Kateřina Hrochová.

Z tisíců stovky

Od 1. července mají ale smůlu. Ministryně vydala vyhlášku, která jim snížila odměny na stokoruny! U pohledávek do 10 tisíc korun dostanou právníci jen 200 korun za úkon. A ještě přísnější je vyhláška na exekutory, pro něž určuje sazbu odměny za první poradu s klientem a za sepsání návrhu na zahájení řízení na 100 korun za každý úkon.

Odměny právníkům před a po reformě. Odměny právníkům před a po reformě. | Blesk

123automobil ( 2. července 2014 07:34 )

123automobil ( 2. července 2014 07:33 )

andreslawicky ( 1. července 2014 19:25 )

Služby právníka je vždy obchodní vztah právníka a člověka který využije jeho služeb,právníci budou brát stejné peníze jen věřitel na to doplatí jelikož toto jsou částky které bude přisuzovat soud tak že jen jeden příklad prostě dluh bude 50 tisíc advokát si bude účtovat 5 tisíc od soudu mu bude přiznáno 500 kč a zbytek zaplatí prostě věřitel to stejné bude u exekutorů to už tady bylo a prostě výsledek bude ten že dlužník stejně zaplatí dluh a náklady se budou kompenzovat počtem provedených úkonů to je jen od Válkové plácnutí do vody aby lůza jásala.

abyss ( 1. července 2014 17:46 )

Aha, tak ne níže, já to psala jinde ale to na tom žes to špatně pochopil nic nemění.

abyss ( 1. července 2014 17:44 )

Mongoloidní, nikoli monogoloidní, budeš spíš ty. Není to o tom jestli máš nebo ne na právníka. Maminka-upírka píše v podstatě to co já níže, tedy že za ty nové sazby se právníci a exekutoři nebudou vymáháním dluhů pod padesát tisíc pro soukromá osoby vůbec zabývat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa