Pátek 3. prosince 2021
Svátek slaví Svatoslav, zítra Barbora
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Ivana Zemanová a její dcera Kate: Jedna vytáhla motýly, druhá vyrazila v taláru do MHD!

Autor: vr, simao - 
14. června 2014
05:00

A má prázdniny! První slečna Kateřina Zemanová (20) si včera na slavnostním ceremoniálu převzala maturitní vysvědčení. Hrdě přihlížel i první pár: prezident Miloš Zeman (69) a manželka Ivana (49), která vytáhla ze skříně sukni s novým vzorem - s motýlky. To její dcera neodložila školní talár ani při cestě zpátky domů.

Zatímco ostatní rodiče maturantů soukromého gymnázia seděli v zadní části sálu, Zemanovým dali speciální místa úplně vepředu. Na stěně velké obřadní síně pražského magistrátu, kde se akce konala, přitom visel prezidentský portrét. Zeman dokonce dostal příležitost k proslovu a blahopřání studentům soukromého česko-anglického gymnázia.

Prezident několikrát studenty rozesmál. Vážně a nikoliv pobaveně se však tvářila dcera Kateřina. Asi už zná jeho bonmoty nazpaměť. První slečna, která byla mezi dvanácti studenty, kteří odmaturovali s vyznamenáním, je přitom proslulá tím, že umí napodobovat hlas nejvýše postaveného ústavního činitele. A jemu to prý nevadí! „Moje dcera si ze mě dělá legraci zhruba od osmi let svého věku,“ přiznal Blesku před časem sám prezident.

Video Katerřna Zemanová maturitní vysvědčení - Jan Jedlička, Vera Renovica

Sám Zeman přitom odmaturoval na střední ekonomické škole v jeho rodném Kolíně v roce 1963, jenže následně mu nebylo uděleno doporučení ke studiu na vysoké škole, a tak nastoupil nejprve do praxe v účtárně Tatry Kolín. Až 1965 začal dálkově studovat Národohospodářskou fakultu VŠE.

To Kateřinina matka Ivana absolvovala gymnázium v Bystřici nad Perštejnem - v roce 1983. Současná první dáma, která včera zaujala sukní s motýlky, se dostala po střední na Filosofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně. Pro změnu ji však nedostudovala.

Kate Zemanovou na rozdíl od jejích rodičů čeká patrně studium v zahraničí - její otec před časem naznačil možnost jejího nástupu na univerzitu ve švédském Lundu. "Vím, že chce pokračovat po jisté brigádě ve studiu na vysoké škole a velmi pravděpodobně to bude ve Skandinávii," řekl před časem Zeman.

Ale vysokoškolská éra první dcery Kate přijde až na podzim, Kateřině nyní začaly prázdniny. Z gymnázia Amazon přitom odešla stylově - v taláru. A spolu s kamarády odjela dokonce tramvají. Směrem k Lumbeho vile, kde patrně pokračovala další část oslav jejího školního úspěchu.

.abcd.abcd. ( 15. června 2014 20:35 )

Ty jseš snad Kateřina sama, že všechno hnedle obracíš. Nikdo nepíše, že to byl návrh Kateřiny, ale je to trapas, talár je určen pro VŠ. Gympl není nic jinýho než nejvyšší stupeń všeobecnýho vzdělání. Ani to nejsou studenti, ale žáci. To jen v Česku každý vůl si nadává student a pak ke všemu talár, no to je moc.

.abcd.abcd. ( 15. června 2014 20:32 )

Pěkně debilní ředitelé, jo a na kterých školách to maj? Znám jich dost, sám jsem studoval, ale talár jen na VŠ.

.abcd.abcd. ( 15. června 2014 20:30 )

Drž hubu huso, co bych si vymýšlel? Nic si nevymýšlím, každe blb to viděl. Ty se z ní snad pose.reš. Je jedno co tam dělala, na takový party nemá co pohledávat. Basta.

.abcd.abcd. ( 15. června 2014 20:27 )

To aky nikdo netvrdí, ale tenhle gympl nám dělá jen ostudu.

jana999 ( 15. června 2014 09:21 )

ale jdi, opravdu si myslíš, že to tam zavedl president? Mají to i jiné školy, musíš prskat na ty ředitelé těch škol, ti to tam zavedli

Zobrazit celou diskusi
Další videa