Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Kauza Nagyová: Zpravodajci údajně hledali pro bývalou šéfku Nečasova kabinetu štěnice!

Jana Nagyová údajně využívala zpravodajce k hledání štěnicí.  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: ČTK - 
28. května 2014
17:37

Někdejší ředitelka kabinetu premiéra Jana Nečasová (dříve Nagyová) si prý od vojenských zpravodajců dvakrát nechala zkontrolovat, jestli nemá ve svém bytě odposlech. Kontroly museli zpravodajci provést také ve dvou hotelových pokojích před konáním kongresu ODS v Brně a jednou v Kramářově vile. Žádné štěnice nebyly při prohlídkách nalezeny. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz.

Zpravodajci museli podle serveru pro Nečasovou udělat čtyři prohlídky v období mezi roky 2012 a 2013. Šéf Vojenského zpravodajství Rostislav Pilc při výslechu na policii uvedl, že takové využívání zpravodajců není možné. Vyšetřovatelé za to zatím podle Aktuálně.cz nikoho neobvinili, protože k prohlídkám soukromých prostor nepotřebovali souhlas ministra obrany. Žalobci totiž dospěli k závěru, že se nestal trestný čin.

Za trestný čin v kauze Nagyová naopak žalobci považují případ údajného zneužití Vojenského zpravodajství, které se týká sledování bývalé manželky expremiéra Petra Nečase. Olomoucké státní zastupitelství v nejbližší chystá podání obžaloby v této části kauzy.

Případ loni vedl k pádu Nečasovy vlády. Spolu s Nečasovou je obviněno i několik bývalých zpravodajců. Stíháni jsou bývalí šéfové Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník a Milan Kovanda a pracovník tajné služby Jan Pohůnek. Podle policie a státního zastupitelství ale sledování Nečasovy manželky zosnovala a usměrňovala právě Nagyová. Zpravodajci se hájí tím, že nešlo o sledování, ale o obranu proti sledování.

villi ( 10. března 2015 19:03 )

VYŠETŘIT V HAAGU!! ZRUŠIT VLÁDU JEDNÉ STRANY !!ZAVŘÍT VAROVAT CELÝ SVĚT !!NAHRADIT ŠKODY!!! VŠEM!! PRO VÝSTRAHU !!

salto ( 29. května 2014 10:55 )

Svůj k svému

meripen ( 29. května 2014 10:46 )

 Vlezlá štěnice hledala své kamarádky?

salto ( 29. května 2014 08:41 )

Trochu bych to upravil: Jak svazák k Nagyovým kalhotkám přišel sakra to je jméno

rockyshowman ( 29. května 2014 02:27 )

Tak honem s Tebou do basy! Mezi slušné lidi nepatříš !!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud