Namazal se jako ruský mužik! Zeman má prý problém s prostořekým "šéfem zemědělství"

Miloše Zemana při kauze viróza kritizoval Marian Jurečka. Teď by se chtěl lidovec stát ministrem zemědělství  (Autor: Archiv Blesku, ČTK)
Autor: simao, simao - 
9. ledna 2014
10:41

Marian Jurečka (32) je kandidátem KDU-ČSL na ministra zemědělství. Ale také člověkem, který patrně vadí prezidentu Zemanovi na seznamu, jenž mu zítra odnese Bohuslav Sobotka. Čím si Jurečka Zemana znepřátelil? Svým výrokem během kauzy "viróza", že se politik nemůže namazat jako ruský mužik!

Kauza viróza a vrávorání a pocení Miloše Zemana nad korunovačními klenoty vyplývá na povrch i během spekulací, kdo všechno by mohl vadit prezidentovi na seznamu ministrů, který zítra na Hrad přinese šéf ČSSD Bohuslav Sobotka. "Jsou chvíle, kdy si politik nemůže dovolit přivodit virózu a namazat se jako ruský mužik," nechal se totiž při hodnocení Zemanovy virózy slyšet Marian Jurečka, v současnosti druhý muž KDU-ČSL. A Zemana si tím údajně znepřátelil.

Zemanovi můj ruský mužik vadí, ví Jurečka

Kandidát na ministra zemědělství Jurečka přitom v interview s Danielou Drtinovou přiznal: "Samozřejmě, že panu prezidentovi vadí tento výrok." Není prý prostořeký, jen občas prostě říká, co si myslí. "Jako vážnou překážku jsem to nezaznamenal, jak od našeho pana předsedy (Bělobrádka), tak od pana předsedy Sobotky," tvrdí Jurečka. Svého výroku, kdy narážel i na Zemanův dýchánek na ruské ambasádě, však příliš nelituje. "Jsem životní optimista, myslím si, že teď ta situace opravdu po podpisu koaliční smlouvy by mohla směřovat ke jmenování premiéra a k sestavení vlády do konce ledna," uvedl v ČT Jurečka.

Video Zemanova viróza: Prezident se klátil, potil, nebyl zkrátka ve formě! - Blesk.cz

Lidovci vyhráli přetahovanou o šéfa zemědělství

O resort zemědělství se přitom během dohadování koaliční smlouvy strhla pořádná mela. Eminentní zájem totiž měla i ČSSD. Lidovci si však nakonec vydupali tři posty ve vládě - vedle zemědělství i post vicepremiéra a ministra kultury. Pod palcem by tak mohli mít klíčové resorty ve vztahu k církevním restitucím!

Spekulovalo se však, že Jurečka není ani odborně způsobilý k tomu, aby zemědělství vedl. "Jsem člověk, který se pohybuje od dětství v zemědělství. Mám vystudovanou jak střední tak vysokou zemědělskou školu a v této oblasti se odborně pohybuji jak v oblasti té praktické zemědělské prvovýroby, tak v té obchodní činnosti, takže si myslím, že tady není v mém případě moc co zpochybňovat," brání se první místopředseda KDU-ČSL, který vede rodinnou farmu v Rokytnici u Přerova a od roku 2005 pracuje v distribučním středisku agrochemie společnosti Lukrom.

Mezi dalšími adepty na ministra, kteří by mohli prezidentu Zemanovi vadit, jsou pak Luboš Zaorálek (zahraničí), Martin Stropnický (doprava) a Jiří Dienstbier ml. (lidská práva).

ad-ga ( 17. prosince 2014 16:59 )

Tak nevypadá ani viróza ani opilý člověk, je to prostě hypoglykémie. Nedostatek cukru se projeví pocením, neudržením rovnováhy a nepřítomným pohledem.

hejhej ( 10. ledna 2014 20:10 )

Nemůžu si pomoci, ale Jurečka mi připadá, že je dost hloupý. Když mluví, mele páté přes deváté, většinou z toho vyjdou nesmyly. A to individuum má být minist ???? V té vládě bude jeden blbější než druhý

babcaa ( 9. ledna 2014 18:58 )

A jak by asi jinak dosáhli nadpoloviční většiny? Chyběli jim čtyři poslanci a jinde je vzít neměli kde.

annakarenina ( 9. ledna 2014 18:27 )

adeso: Tak a ted mi vysvetli, kdo prisel na tuhle trojkolku. To jsem se nikde nedozvedela. Od sameho zacatku to byla samozrejma vec. V ci je to rezii?

babcaa ( 9. ledna 2014 18:02 )

Nejde vůbec o to že by bylo cool se do Zemana strefovat. Jde o to že on sám ze sebe dělá terč svým chováním a konáním. Člověka jako je Zeman by ani v průměrném podniku nezaměstnali na místě kde by měl reprezentovat, jelikož by svým chováním podnik přivedl na buben. Proto není divu že se do něho trefují lidé zleva zprava i ze středu, když dělá rotyku na postu z kterého by měl reprezentovat celou zem. Když už jsi se zmínil o Nečasovi, byl to právě Zeman kdo se ho snažil udržet co nejdéle ve funkci, tak se tu neoháněj nějakými Zemanovými domnělými zásluhami.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud