Demonstrace na podporu exministra Pospíšila: Liška zve lidi pod koně

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil byl odvolán, lidé se na jeho podporu rozhodli demonstrovat
Autor: Jaroslav Šimáček, ČTK - 
27. 6. 2012
19:30

Odvolaný ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) se dočkal silné podpory ze strany svých příznivců. Již dnes demonstrovala stovka studentů právnické fakulty, na zítřek zve lidi na Václavské náměstí znepokojený šéf Zelených Ondřej Liška. A Nečasův "odstřel" Pospíšila rozlítil i lidi na sociálních sítích.

Průběžný výsledek probíhající ankety Blesku je jednoznačný - zhruba 95% čtenářů nesouhlasí s dnešním odvoláním ministra Jiřího Pospíšila.

Ozývají se i nespokojení uživatelé na sociálních sítích, kteří zakládají skupiny na Pospíšilovu podporu. V našich politických končinách přitom rozhodně není obvyklé, aby se po konci některého z ministrů chystali lidé dokonce i demonstrovat.

Demonstrace studentů práv v Praze

Svou nevoli s rozhodnutím premiéra Nečase se dnes rozhodli dát najevo i studenti právnické fakulty UK, kteří narychlo uspořádali demonstraci na Palackého náměstí v Praze. Na podporu Jiřího Pospíšila se sešli kolem 18. hodiny, aby poděkovali Pospíšilovi za jeho práci, i když se všemi jeho kroky bezmezně nesouhlasí.

Organizátor Jakub Drápal shromážděným řekl, že byla chyba odvolat z funkce Pospíšila v době, kdy vyhrál spor s bývalým pražským vrchním státním zástupcem Vlastimilem Rampulou a kdy chtěl na jeho místo jmenovat ústeckou žalobkyni Lenku Bradáčovou.

"Neposílí to důvěru společnosti v justici," prohlásil organizátor a přítomní potleskem oceňovali požadavek, aby se populární žalobkyně Bradáčová skutečně vrchní státní zástupkyní stala.

Liška zve lidi na Václavák

Premiér Nečas přitom dnes Pospíšilovo odvolání zdůvodnil tím, že Pospíšil manažersky a rozpočtově nezvládl řízení resortu. Toto zdůvodnění však odmítají jak politologové, tak i veřejnost.

Demonstraci na podporu Pospíšilovi organizuje i předseda neparlamentní Strany zelených Ondřej Liška. Svolává ji na čtvrtek od 19:00 na Václavské náměstí. "Zítra všichni u koně, takto to vážně dál nejde!" napsal na svém facebookovém profilu Liška.

Nesouhlas s Nečasovým rozhodnutím a podpora jednomu z nejoblíbenějších členů jinak zbědované vlády, která kráčí od průšvihu k průšvihu, se v některých případech dokonce začíná přelévat v žádosti o premiérův odchod. Učinil tak třeba Nadační fond proti korupci (NFPK), podle kterého jedná premiér údajně v zájmu mafiánů.

Možní nástupci Pospíšila: Daniel Volák a Marek Benda

Vedle podivování nad Nečasovým zdůvodněním Pospíšilova odchodu a dokonce i výzvám k demonstracím, se začíná spekulovat také o tom, kdo Pospíšila na ministerstvu spravedlnosti nahradí.

Premiér Nečas prozradil pouze to, že uvažuje o několika kandidátech. Nejhlasitěji se spekuluje o Danielu Volákovi (46) a Marku Bendovi (43). 

Doporučujeme
tvain ( 28. června 2012 11:32 )

ty ani nepochopíš nadsázku ty bl*bé střevo

tvain ( 28. června 2012 11:31 )

čemu ty věříš to nikoho nezajímá, nevíš jak to ve vládě chodí a meleš tu nesmysly, b*l*b*e

tvain ( 28. června 2012 11:29 )

nevím, proč kritizuješ mně a nepíšeš k věci, teda obhajobu pana Pospíšila, reagovat musím tak, že tě označím za tupou k*rá*vu, která si má raději hledět plotny a nefrat se do politiky, nejspíš budeš jedna z př*ip*itomělýc*h klausobabek co volí podle xichtu a né podle činu, nemehlo jedno primitívní

husqarnowicz ( 28. června 2012 11:02 )

To snad nemyslí vážně! Lžidoktor s plzeňským rychlotitulem s tváří jezulete a s duší vyžírky, který v životě nepoznal skutečnou práci.. to je vtip?? To ať raději udělají ministra spravedlnosti Winkelbauera, Roubala, nebo některého z manželů Stodolových.

keep.smiling ( 28. června 2012 10:25 )

a ještě - rozhodně bych nevěřila tomu, že vždy hlasují pro určitou věc ve vládě všichni!! Že nejsou statistiky zkreslené, tak, jako mnoho jiných věcí u jakékoli vlády, ať levicové, nebo pravicové, ať před padesáti lety, nebo dnes!!! Vždy k prospěchu vládnoucí mafie!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa