Exkluzivní FOTO: Kellnerovo sídlo z leteckého pohledu

Autor: Veronika Pukačová, mivrk - 
11. 7. 2011
13:04

Nejbohatší Čech a 97. miliardář na světovém žebříčku Petr Kellner (47) už dostavěl své luxusní hnízdo. Přestože za tlustou břidlicovou zeď s kamerami oko smrtelníka běžně nedohlédne, Blesk má exkluzivní letecké fotografie jeho panství na Berounsku.

Kellnerovi patří louky i lesy, které mají rozlohu téměř sedmi pražských Václavských náměstí! Na nich má luxusní vilu, část z ní je zapuštěná pod povrch. Nechybí ani tenisové kurty, rybářské sádky, bazén, heliport, jezdecké centrum se stájí pro deset koní nebo byt pro správce.

Podle sousedů je tady Kellner občas i vidět a denně od rezidence odjíždějí luxusní mercedesy. Celou usedlost obchází ochranka, která sídlí ve speciálním domku u zadní brány. Kamenná zeď osazená kamerami nedovolí zvědavcům nahlédnout dovnitř. Díky Blesku a leteckým snímkům tak máte jedinečnou šanci se do luxusní rezidence podívat.

Kamera na každém desátém metru

I když jde o superluxusní sídlo, rezidence 97. nejbohatšího člověka světa v panenské přírodě na Berounsku nepůsobí jako pěst na oko. Stavba je vkusně zasazena do okolí a obložena přírodním kamenem. Přírodě je přizpůsobena i střecha budovy – prosklené části se střídají se zatravněným povrchem. Nechybí tenisové kurty, obrovský bazén, krytá i venkovní jízdárna, ani stáj pro deset koní. Součástí pozemku jsou dokonce i rybářské sádky, technické zázemí a byt pro správce.

Když Blesk Kellnerovu rezidenci sledoval, napočítal desítky lidí, kteří se o ni starají. Nechybí zahradníci, údržbáři ani ostraha, pro kterou je zřízen speciální domek. Na každých zhruba deseti metrech najdete bezpečnostní kamery. Bodyguardi ihned zaregistrují nezvanou návštěvu a sami si ji vyfotí.

Sousedé si ho pochvalují

Sousedé jsou za Kellnera, který začal v Podkozí stavět před třemi lety, rádi. „Od té doby, co tady je, se tu v zimě udržuje cesta. Taky dal postavit zrcadla v nebezpečných zatáčkách. U domu si nechal udělat i heliport. Dřív nám tady létal nad hlavami, ale teď to bere oklikou. Bere na nás ohledy,“ popsal jeden z Kellnerových sousedů Mikuláš Drebítko, který prý miliardáře několikrát potkal.

A nestěžují si ani na obecním úřadě. „Paní Kellnerová přispívá každoročně částkou kolem tří set tisíc korun na rozvoj obce. Už jsme z těch peněz udělali kanalizaci, teď je použijeme na přechody a radary,“ řekl starosta Pavel Keprt.

Kdyby si navíc Kellner zapsal v Podkozí trvalý pobyt, obec o šesti stovkách obyvatel by se díky jeho daním rázem stala velice bohatou. Zkušenosti s tím má třeba šumavská vesnice Modrava, kde je nahlášen miliardář Zdeněk Bakala. Zda se pro to nejbohatší Čech rozhodne, ale zatím nikdo neví.

Co také Kellnerovi patří

➤ Vila ve Vraném nad Vltavou
➤ Vila na pražské Hanspaulce
➤ Kolejní gymnázium Open Gate v Babicích u Říčan
➤ Dva letouny – tryskáče
➤ Byt v pražských Vokovicích
➤ Nemovitosti po celém světě, například dům v Katalánsku, srub v Alpách nebo vila na Barbadosu
➤ Celkem se hodnota jeho majetku odhaduje na více než 156 miliard korun

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

dagma9 ( 17. prosince 2011 19:38 )

Tady nikdy nejde o to jak si našinec musí odtrhávat od huby, ale jak vláda a politici hospodaří s penězma daňových poplatníků tedy i tvých.!!!

dagma9 ( 17. prosince 2011 19:36 )

A to si jako myslíš,že privatizace byla poctivá? Houm Credit ty úroky zkus si od nich pučit. Ten už si za ty prachy koupí i prezidenta a jakoukoli politickou stranu. Peníze,ale velký peníze pokud není člověk tupec a umý rozumě investovat vydělávají sami. To je konstatování a ne závist nebo si myslyš ,že ty bys to nedokázal?

xena1 ( 19. července 2011 22:13 )

Krásnej chlap. Jedinej pohlednej českej miliardář...

sharkfish ( 19. července 2011 09:59 )

hned u plotu, když má takovej pozemek? to mi nějak nejni jasný... a hlavně ty kecy typu "kellner si vydělal"... nakrad to stejně jak jiný

krteeek ( 17. července 2011 18:46 )

Je pěknej,bral bych ho!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa