Kocábovi dejte Nobelovku za mír, žádají jeho fandové

Autor: ap - 
26. ledna 2011
16:32

Velký smysl pro humor prokazují příznivci bývalého ministra pro lidská práva Michaela Kocába. Svého oblíbence chtějí navrhnout na Nobelovu cenu míru. A pozor, myslí to naprosto vážně. Na jeho podporu už sbírají podpisy i v zahraničí.

Pro Michaela Kocába je to dobrá zpráva. Titul držitele Nobelovy ceny by mu totiž zůstal až do konce života. Neopakovala by se tak trapná fraška, kterou předváděl ve chvíli, kdy po něm premiér Petr Nečas chtěl, aby odešel z postu vládního zmocněnce pro lidská práva.

Václav Havel bledne závistí. Zatímco doposud to byl on, koho se donekonečna snažili marně prosadit jeho příznivci na Nobelovu cenu míru, nyní se zdá, že si čeští lidskoprávní aktivisté našli nového favorita. Michaela Kocába. nyní sbírají podpisy, které musí do koce ledna zaslat do Norska pětičlenné komisi.

Opařený Kocáb prý o ničem nevěděl

Jeho nominaci svým podpisem podpořilo již 35 lidí. Jsou mezi nimi známé osobnosti a Kocábovi bývalí podřízení z Úřadu vlády. Například předseda Českomoravské psychologické společnosti Jan Šturma nebo hudebník Klaudius Kryšpín.

Se skromností sobě vlastní se muž, který několik týdnů odmítal rezignovat na svůj post ve státní správě zdráhá prozradit, v čí hlavě se tento nápad zrodil. "Mám ostych se o to zajímat, sám jsem na to koukal jako opařený," svěřil se pro Týden.cz Michael Kocáb.

Skvělý syn českého národa

Každopádně má podporu i v zahraničí. Zejména v Rusku. Victoria Poupkova, Tanja Lokšina či Světlana Gannuškina... všechny tři jsou významné postavy ruských nevládních organizací a o tom, kdo by měl cenu získat mají jasno. Přece Michael Kocáb. Je to "skvělý syn českého národa," myslí si novinář a fotograf Sergej Melnikoff.

Kdo jiný také. Svůj boj za lidská práva vedl i všem navzdory. Z postu ministra pro lidská práva neodešel, přestože ho k tomu vyzvali i jeho kolegové ze Strany zelených. Z postu vládního zmocněnce pro lidská práva ho musel premiér Nečas dokonce odvolat.

Ještě, že v případě zisku Nobelovy ceny míru mu to nehrozí.  Její držitel se tímto titulem může honosit až do smrti. A to by mělo Kocábovi vyhovovat.

Myslíte si, že by měl Michael Kocáb získat Nobelovu cenu míru? Napište nám svůj názor do diskuse.


pitkin01 ( 27. ledna 2011 23:13 )

valenta,ty jsi náš člověk a já ti dávám takový kapky Vše dobré do smrti

volic ( 27. ledna 2011 22:13 )

by si spíš zasloužil vybydlenej byt v Chánově!!!

husqarnowicz ( 27. ledna 2011 19:44 )

Měl bys definovat ony menšiny jmenovitě. Ty menšiny,které tu tvrdě makají (Ukrajinci,Slováci,Vietnamci,Číňani atd.) si na špatný stav lidských práv většinou nestěžují. To jen menšiny jako Cikáni (velká většina) ,feťáci,squatteři a jiná nejrůznější netáhla si budou neustále stěžovat u všech těch Kocábů a Havlů,jak tady jsou utlačováni.

husqarnowicz ( 27. ledna 2011 17:56 )

Ty si vážně myslíš,že Kocáb vyhnal z Československa sovětskou armádu? Toho by se tak lekli! Nedělej ze sebe takhe veřejně a mezinárodně idiota. A jestli si myslíš,že v Čechách a na Slovensku žije stále spousta zabedněných,zakomplexovaných,xenofobních atd. lidí, odstěhuj se do Chánova,Litvínova,Josefova, nebo do Košic na sídliště Luník IX. Pokud tam vydržíš aspoň deset let, bude to na Nobelovu cenu i pro tebe .

lyznik008 ( 27. ledna 2011 17:53 )

a ty patmete alespoň trochu přemýšlej. Převrat v 89 neudělal Havel i když si to myslí,ale spadlo to ekonomicky a prakticky všude včetně SSSR a Kocáb vyhnal starou belu a ne rusáky.Ti šli sami a pokud chceš nějakého Jánošíka vrať se na Slovensko a nám do ničeho nekecej.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud