Evropská unie, připrav se na nás!

EU
EU  (Autor: ČTK)
Autor: red - 
11. ledna 2009
06:12

Za posledních sto let přežila Evropa spoustu událostí včetně dvou světových válek a výbuchu atomové elektrárny Černobyl. Teď bude muset přežít půl roku našeho předsednictví Evropské unii. Co by měli Evropané udělat, aby to s námi zvládli?

Máme pro ně několik tipů!

1. Natrénovat kvalitní krytí obličeje
Toto pravidlo platí hlavně pro zahraniční novináře a fotografy, do jejichž země zavítá náš premiér Mirek Topolánek. Pokud ho náhodou uvidí jít po ulici s kočárkem, rozhodně by ho neměli fotografovat. Jestli se však přece jenom rozhodnou zmáčknout spoušť fotoaparátu, měli by se předtím zeptat nějakého profesionálního boxera, jak se krýt před levým hákem. Ten totiž patří mezi oblíbené Topolánkovy chvaty.

2. Důvěřovat nám
Státy Evropské unie se musí naučit nám stoprocentně důvěřovat. A to i v případě, kdy naši politici ze dne na den záhadně zbohatnou o desítky milionů a tvrdí, že to bylo poctivou cestou. Důvěra pak přinese své ovoce. Stačí se podívat na 'vysmátého' Stanislava Grosse. Nejprve získal podivnou cestou drahý byt v Praze a poté zbohatl během pár hodin o desítky milionů korun. Jelikož se však nikdo příliš nezabýval jeho záhadně nabytým majetkem, mohl se s čistou hlavou připravovat na advokátní zkoušky, které nakonec složil. Bývalý premiér byl zkrátka pozitivně naladěný a to je základ dobré práce.


3. Ukazovat 'jedničky'
Naši politici už jako malé děti nosili domů žákovské knížky a ukazovali samé jedničky. A pokračují v tom úspěšně i dnes. K ukazování jedniček jim však nyní stačí zvednutý prostředníček. Ve světě se sice toto gesto obvykle používá jen v případě, když chcete někoho poslat někam. U nás však podle premiéra Mirka Topolánka a ministra financí Miroslava Kalouska zvednutým prostředníčkem někomu naznačíte, že je jednička. Představitelé ostatních zemí EU by tedy našim politikům měli ukazovat zvednutý prostředníček co nejvíce. Ohodnotí tím jejich kvalitní práci.


4. Dodat si hodně odvahy
Evropané musí být během našeho předsednictví odvážní. Může se totiž stát, že pokud s námi zbytek Evropy nebude v něčem souhlasit, vrchním představitelům členských států začnou poštou chodit nábojnice. Představitelé zemí EU se nesmí leknout ani toho, když jim náš ministr vnitra začne vykládat něco o 'bručení'.

5. Nosit pod oblekem neprůstřelnou vestu
Během nadcházejícího půl roku k nám budou často jezdit zahraniční delegace. Pokud si po nudných jednáních budou chtít zahraniční politici povyrazit, měli by se vyhnout oslavám, kde se u vchodu dávají oranžové šály. Anebo tam jít jedině s neprůstřelnou vestou. Může se totiž stát, že jeden z účastníků takové oslavy si bude chtít po pár skleničkách sektu vyzkoušet na hostech funkčnost své střelné zbraně.

 



6. Nepřetvařovat se
Pokud se někteří vrcholní představitelé EU dostanou s našimi politiky do sporu, měli by se následně vyhnout společnému fotografování. Mohlo by to pak dopadnout jako u Mirka Topolánka a Václava Klause, kteří se nechali zvěčnit před jejich nedávným společným obědem. Na fotografii je v obličeji premiéra až příliš vidět jeho marná snaha o úsměv.

7. Neunavit se
Naši politici se mezi sebou neustále hádají a řeší osobní spory. Někdy člověku přijde, že nic jiného ani nedělají a do konfliktů dávají všechny své síly. Po dlouhých tahanicích o křesla a lepší pozice se unavil dokonce i jindy neúnavný Jiří Paroubek, což dává signál zahraničním politikům, aby se do českých sporů nepletli. Výsledkem by totiž bylo pouze jejich totální vyčerpání a nic dobrého pro EU.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa