Místo sobotního setkání Kerryho s unijními ministry dosud ohlášeno nebylo. Íránští diplomaté mezitím oznámili, že se dnes ze Švýcarska vracejí do vlasti a že rozhovory budou pokračovat zřejmě příští týden ve středu. Jaderné rozhovory s Teheránem za světové společenství vedou Německo a pět stálých členů Rady bezpečnosti OSN, tedy USA, Rusko, Francie, Británie a Čína.

Cílem vznikající dohody je vyloučit podezření, že Írán usiluje o atomovou bombu. Mohl by to dokázat například tím, že se vzdá určité technologie, která je k výrobě bomby nezbytná. Na oplátku pak mají být zrušeny mezinárodní protiíránské sankce. Podle harmonogramu mají být klíčové body dohody dojednány do konce března, další tři měsíce pak budou věnovány detailům.

Svět s Íránem vyjednává 12 let a za posledních 18 měsíců intenzivních rozhovorů se dostal vůbec nejblíže k možnosti ukončit vleklý spor. Reuters s odvoláním na důvěrnou zprávu Mezinárodní agentury pro atomovou energii, do které měl možnost nahlédnout, dnes napsal, že Teherán nadále dodržuje podmínky prozatímního jaderného ujednání. V dokumentu se mimo jiné uvádí, že tato islámská země neobohacuje uran nad hraniční pětiprocentní limit a že ve svých dvou zařízeních na obohacování nevyvíjí žádnou další činnost.