"Situace se zlepšuje. Právě jsme se od dopravního podniku dozvěděli, že jsme zprovoznili linky 9, 18, 3 a 12. Linky budou jezdit celou noc. Na všech třech linkách posilujeme metro až do 1:30," řekla Krnáčová. Noční provoz tramvají budou i v noci na středu zajišťovat náhradní autobusy. Linka číslo 3 jezdí na trase Nádraží Braník - Hloubětín. V 18:45 byla zprovozněna linka číslo 20 mezi zastávkami Vozovna Vokovice a Smíchovské nádraží.

Lidi v hlavním městě zároveň primátorka vyzvala, aby nechodili do parků. "Hrozí, že budou vyvrácené stromy, a byli bychom neradi, kdyby došlo k nějakému úrazu," podotkla primátorka.

Provoz byl v Praze od pondělního večera výrazně omezen. Dnes ráno pak tramvaje vůbec nevyjely. Pražský dopravní podnik podle dispečerů podobný výpadek kvůli počasí zatím nezažil. Kdy se rozjedou další tramvaje, není zatím jasné.

Kvůli komplikacím v dopravě se už dvakrát sešel krizový štáb magistrátu. Jeho členové se opět sejdou ve středu v 9:30. Ještě dopoledne zůstávala v ulicích stát asi stovka tramvají. Kolem 18:30 jich v ulicích na odtažení podle ředitele dopravního podniku Jaroslava Ďuriše čekala zhruba polovina, tedy 50. Technici celý den mechanicky sundávají z trolejí námrazu.

Podle primátorky Adriany Krnáčové dostávají lidé informace přes sociální sítě, prostřednictvím hlášení v metru a infolinky, na kterou magistrát dopoledne zaznamenal přes stovku telefonátů. Infolinky posle primátorky zůstávají v provozu. "Myslím, že informovanost máme zvládnutou," uvedla po dopoledním jednání štábu. Magistrát využil i sirény.

Cestující v ulicích a na sociálních sítích ale celý den diskutovali o tom, že informací mají málo. Hlavně po ránu na zastávkách informace zcela chyběly. "Zastávky objíždějí tři skupiny dispečerů, kteří tam informace dávají," vysvětlil dopoledne mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl. Informace znějí z rozhlasu ve stanicích metra. Například na Dejvické, kterou pro cestu z letiště používají cizinci jedoucí do centra, byly ale jenom v češtině. Po 13:30 nasadil podnik necelou padesátku informátorů.

Cestující si stěžovali i na dlouhé intervaly náhradních autobusů. Na autobusy na mnoha místech čekali dvacet minut, někde i hodinu, a proto byly přeplněné. Část lidí proto raději dojela k nejbližší stanici metra autem, nebo vyrazila pěšky. Lidé, kteří se při ranní cestě nemuseli spoléhat na tramvaje, se do práce dostali většinou včas. Vagony metra ale byly plnější než obvykle.

V jiných městech se objevily stížnosti cestujících na přísnost revizorů, kteří pokutovali i v případě, že kvůli delší době cestování lidem skončila časová jízdenka. Podle pražského dopravního podniku revizoři řeší každý případ individuálně a přihlížejí k možným zpožděním.

Ledovka komplikuje dopravu i v jiných oblastech Česka, tramvaje kvůli ní například nevyjely dnes ani v Olomouci. Výstraha meteorologů před ledovkou platí pro téměř celou ČR až do dnešního večera.

Pražský dopravní podnik denně přepraví 3,3 milionu cestujících, z toho 1,6 milionu metrem, 914.000 tramvajemi a 836.000 autobusy, včetně příměstských spojů.