Zeman na Albertově byl společně s prezidenty takzvané visegrádské čtyřky a Německa na místě, kde před 25 lety začal průvod, který příslušníci komunistické policie tvrdě zastavili na Národní třídě. Zeman v projevu průvod připomněl. Odvaha podle prezidenta tehdy nebyla levná a každý, kdo se účastnil podobné demonstrace, riskoval vězení nebo vyhození ze studia či zaměstnání. "Nevím, kdo z vás (v roce 1989) na Národní třídě byl. Já ano. A je zbabělost od těch, kdo tam nebyli, aby teď přišli a házeli vajíčka nebo jiné předměty," řekl Zeman.

Svůj nesouhlas se současnou hlavou státu dávali lidé na Albertově najevo na transparentech, hlasitým pískáním a voláním "Miloše do koše". V momentě, kdy prezident vstoupil na pódium, byl slyšet pouze hlasitý pískot a volání Demisi nebo Hanba. Při odhalování pamětní desky lidé na prezidenta křičeli mimo jiné "Zemane, odstup" a "Nešahej na to".

Proti vejcím a dalším potravinám vylétajícím z davu bránila ochranka prezidenty rozevřenými deštníky. Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček ČTK řekl, že německého prezidenta přesto zasáhlo do spánku vajíčko. Gauck byl sice podle Ovčáčka situací otřesen, ale v programu návštěvy pokračoval. Mluvčí německého velvyslanectví však podle České televize uvedl, že Gaucka zasáhla jen skořápka, kterou téměř nepostřehl a věc vzal s humorem. Zeman se nicméně Gauckovi omluvil.

Od protestů se v prohlášení zaslaném ČTK distancovalo sedm studentských organizátorů akce Znovu zvonit klíči. Setkání na Albertově mělo podle nich především uctít památku studentů, k protestům byly určeny jiné akce.

Při projevech ostatních prezidentů lidé tleskali. Při proslovu polského prezidenta Bronislawa Komorowského aplaudovali jeho uctění památky Václava Havla. Potleskem ocenili, když zmínil solidaritu se zeměmi, které chtějí stejně jako středoevropské země na Západ. Uvedl Ukrajinu, Moldavsko a Gruzii. Také slovenský prezident Andrej Kiska sklidil potlesk, když připomněl Ukrajinu a jejího prezidenta Petra Porošenka. Na výzvu maďarského prezidenta Jánose Ádera drželi přítomní minutu ticha za oběti komunismu.

Na transparentech Zemanových odpůrců byly mimo jiné nápisy vytýkající mu jeho náklonnost k Rusku, poukazující na vztah k alkoholu a připomínající jeho vulgární výroky z nedávného vysílání rozhlasového pořadu Hovory z Lán. Policie při shromáždění nikoho nezadržela, ale zjistila totožnost dvou mužů, kteří údajně házeli předměty. Mluvčí policie Jana Rösslerová ČTK řekla, že nyní policisté vyhodnotí záznamy z kamer a podle nich budou postupovat dále.

Deska se jmény prezidentů je věnována památce všech, kdo se před 25 lety zasloužili o svobodu a demokracii. Je umístěna na budově fyziologického ústavu naproti jiné pamětní desce z roku 2006 s nápisem "Kdy - když ne teď? Kdo - když ne my?". Připomíná jedno z hesel, s nímž z Albertova vyšli studenti v roce 1989 na Národní třídu.

Už dopoledne se na Národní třídě sešly tisíce Zemanových odpůrců, kteří mu vystavili symbolickou červenou kartu, kterou třímali i na Albertově. Podobná akce za účasti asi 500 lidí se uskutečnila také v Brně na Malinovského náměstí. Proti kritice Zemana naopak vystoupila na pražském Klárově asi stovka lidí s hesly jako "Miloši, jsme s tebou" nebo "Hanba pražské kavárně". Na Albertově měli jediný transparent.