Usnesením z konce července policie odložila vyšetřování části kauzy, která se týká pěti politiků v minulosti působících v představenstvu společnosti. Mimo jiné jde o bývalého starostu Prahy 5 a v letech 2003 až 2011 předsedu představenstva TCP Vidoule Milana Jančíka (dříve ODS). Podezření tehdy padlo dohromady na 22 lidí z vedení firmy. Šlo mimo jiné o řadu významných pražských politiků z řad ODS, ČSSD i KSČM. O nich zřejmě policie zatím nerozhodla.

Podle Jančíka se současné vedení města snaží odvést před říjnovými komunálními volbami pozornost od problémů Prahy. "My jsme postupovali v souladu se zákonem. Krok policie je zcela logický a je třeba jej respektovat. Zajímavé je, že před rokem s trestním oznámením vedení přišlo před parlamentními volbami, aby odvedlo pozornost od problému s opencard," řekl ČTK Jančík, který nyní kandidtuje jako lídr Konzervativní aliance 2014.

Akciová společnost TCP Vidoule, která se před třemi lety přejmenovala na Rozvojové projekty Praha, vznikla kvůli projektu rezidenční čtvrti Botanica Vidoule v Praze 5. Praha prostřednictvím firmy vložila do projektu městské pozemky v hodnotě 440 milionů korun. Z forenzního auditu ale vyplynulo, že firma v průběhu let 2000 až 2010 prodávala stavební pozemky za zlomek tržní ceny. Developer na nich později vybudoval bytový projekt.