"McLaughlin zahraje s kapelou The 4th Dimension, s níž pravidelně koncertuje od roku 2007. Její sestavu v současnosti tvoří britský klávesista a bubeník Gary Husband, kamerunský baskytarista Étienne M ́Bappé a indický bubeník Ranjit Barot," uvedl Sedlák.

Britský hudebník McLaughlin během své bohaté hudební kariéry nahrával například s Milesem Davisem, Carlosem Santanou, Waynem Shorterem, Tony Williamsem, Stingem, Jeffem Beckem, Jimi Hendrixem, Al Di Meolou či Paco De Lucíou. Na svém kontě má řadu alb, ať už s vlastními projekty či jako hostující kytarista. V 70. letech se jako další západní muzikanti stal žákem indického guru Sri Chinmoye a přijal jméno Mahavishnu.

McLaughlin, který je držitelem několika cen Grammy, se narodil v roce 1942. Na kytaru se naučil jako samouk. Po přestěhování do USA na konci 60. let hrál se skupinou Tonyho Williamse Lifetime a také s Milesem Davisem na jeho albech In a Silent Way a Bitches Brew. Na začátku 70. let působil ve formaci The Mahavishnu Orchestra, kde hrál i český hudebník a skladatel Jan Hammer. "To, co John McLaughlin dělal s elektrickou kytarou, posadilo hudební svět na zadek. Nikdo nikdy předtím neslyšel někoho takhle na ni hrát," uvedl v rozhovoru pro časopis Down Beat klávesista Chick Corea.