Vedle recesistických hesel a sloganů podporujících kandidáty na krále Majálesu, kterými vedle Doktora byli ještě Tuzeman, Ječmínek a Královna Anna, bylo v průvodu vidět také hesla odsuzující xenofobii a společenskou nesnášenlivost. V průvodu šlo i několik anarchistů, kritizujících kapitalismus či vicepremiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, nebo feministek; skupinka tří lidí měla ústa přelepená ruskou vlajkou.

Kromě Tuzemanova hesla "Za svoje trenýrky se nestydím" bylo možné na transparentech číst i vyjádření nespokojenosti s možným příklonem české zahraniční politiky k Rusku či z obav studentů ze ztráty akademických svobod. Provolávání často absurdních hesel bylo ale spíš než na jejich obsah obecně zaměřené trochu na shození a zesměšnění podobných akcí - protestů, demonstrací a průvodů všeho druhu.

Studenty letos podpořilo šest pražských vysokých škol, jedna střední škola a také nitranská univerzita. Při první zastávce průvodu na piazzetě Národního divadla kandidáti na krále Majálesu soupeřili v první disciplíně, hodu sirkou proti Národnímu divadlu, protože studentský král prý musí hořet pro věc.

Druhá disciplína se odehrála na Karlově náměstí a bylo jí hledání ztraceného článku Karla IV. zjevně s odkazem na kauzu prezidenta Miloše Zemana a údajného článku Ferdinanda Peroutky. Studenti si v centru Nového Města založeného Karlem IV. připomněli s historikem umění Janem Roytem letošní 700. výročí narození zakladatele pražské univerzity.

Třetí, volná, disciplína se odehrála na Ovocném trhu, kde průvod skončil a kde byl připraven program na celé odpoledne. Kromě koncertů na náměstí i ve Studentském klubu Celetná vystoupila také studentská divadla včetně hostů z Nitry, promítaly se animované filmy pro děti i snímky pro dospělé včetně těch, které se zabývají lidskými právy.