O autorské dvojici se často hovoří v jiných souvislostech než s jejich tvorbou. V případě Sázavského se připomíná, že je synem hudebníka a spoluzakladatele skupiny Nerez Víta Sázavského. Chobot je zase v očích mnohých příznivců populární hudby 'ten, který chodí s Ewou Farnou'.

"Tomu se nevyhneme, ale to, že jsem už delší dobu přítelem Ewy, není důvod, abych přestal dělat muziku. Doufám, že eFeM budou posluchači brát kvůli naší hudbě," řekl ČTK Chobot, který je šest let členem doprovodné kapely Farne.

Duo šestadvacetiletých hudebníků nenatočilo proti zvyklostem klip na svůj první singl Zmatená generace, protože se jim s ním nepodařilo prorazit v rádiích. Skladba Co proti mně máš je prý pro tuzemský éter vhodnější. "Klip jsme si natočili úplně sami za pomoci kameramanů a tanečníků," uvedl Sázavský.

Sázavský s Chobotem spolu na kytary spolu hráli už ve dvanácti letech a v osmnácti skládali první písničky. Pro Sázavského, který dosud studuje, je eFeM první vážnější hudební zkušenost. Na tvorbě eFeM se podílejí stejnou měrou.

Zkušený Vít Sázavský měl v případě debutového alba nad nahrávkou podle Chobota 'odborný dohled'. Na desce se dále podíleli Jan Steinsdörfer (klávesy, produkce), Tomáš Lacina (baskytara) a Roman Vícha (bicí)."Deska zní spíše popově, ale na koncertech hrajeme jenom ve dvojici nebo s hostujícími muzikanty folk," podotkl Sázavský.

eFeM se na jaře například představí jako předskokan na akustickém turné Ewy Farne.