"Podle doporučení České gynekologické a porodnické společnosti se čas narození dítěte musí udávat pouze v minutách. Přesně na vteřiny to určit nelze," řekl Pařízek ČTK. "Pokud je třeba s časem narození spojen dar pro prvního občánka roku a dětí je v dané minutě více, určí první dítě los," doplnil.

Prvním dítětem narozeným v novém roce 2014 v Praze byla dívka Alma. Novorozenec s mírami 2,96 kilogramu a 49 centimetrů přišel na svět v 00:11 také v porodnici u Apolináře.

Praha tradičně odměňuje všechny pražské děti narozené na Nový rok. Chce tak zabránit soutěžení porodnic o prvenství. Zda tomu tak bude i letos a jaký dar děti dostanou, by mělo město teprve rozhodnout. Podmínkou obvykle je, že matky musí mít trvalé bydliště v Praze.

Finanční dary se dětem narozeným na Nový rok v Praze předávají od roku 2002. Nejprve to byla odměna 10.000 korun, od roku 2005 se zvýšila na 15.000. Finanční dary získávaly matky i před rokem 2002, jejich podoba byla ale různá. Někdy dostala peníze pouze matka prvního pražského miminka, jindy byly odměněny i matky dětí narozených na Silvestra.