"Je to skvělá zpráva nejen pro celý tým, který na Nouvelle Prague pracuje, ale i pro Českou republiku, protože je zřejmé, že umíme uspořádat mezinárodně významnou akci tak dobře, že ji ocení i ti nejvýznamnější profesionálové v oboru," konstatoval ředitel Nouvelle Prague Štěpán Suchochleb.

Showcase festivaly pomáhají nadějným, ale zatím ne příliš známým umělcům. Slouží pro ně jako příležitost veřejně se předvést a upoutat pozornost důležitých lidí z hudební branže. Ti jim mohou nabídnout možnost spolupráce, například účast na festivalech nebo smlouvu s hudebním vydavatelstvím. "Třeba Money for Rope díky své účasti na Nouvelle Prague hráli nejen na The Great Escape, ale mají na letošní rok domluvené celé evropské turné," uvedl ředitel festivalu Rock for People a spoluzakladatel Nouvelle Prague Michal Thomes.

Na The Great Escape 2014, který je nejvýznamnějším showcasovým festivalem a konferencí pro profesionály ve Velké Británii, vystoupilo na 300 kapel včetně takových hvězd jako jsou Klaxons nebo Kaiser Chiefs. Přilákal také mnoho významných hudebních profesionálů.

První showcase festival pořádaný v Česku Nouvelle Praguese konal loni 1. a 2. listopadu sejdou v areálu pivovaru Staropramen v Praze. Ze začínajících interpretů v Praze vystoupili například City Of Glass, Dorine Levy, Jeremy Loops, Little Suns, Local foreigners, Money for rope, Neon Windbreaker a Technical Kidman. Součástí festivalu byla i konference, která se věnovala důležitým otázkám hudebního průmyslu, kam patří autorská práva, streaming živých vystoupení, pojištění koncertů a festivalů nebo evropský festivalový trh.