Spitfire si zájemci prohlédnou na zemi při statické ukázce, ale také ve vzduchu při jeho příletu a odletu. "Letoun pochází z Anglie, k nám ale přiletí z Plzně, kde má letní hangár a pečují tam o něj letečtí nadšenci. Pilotovat jej bude Radim Vojta, což je jediný český pilot, který má oprávnění s tímto strojem létat," uvedl Hrabec.

Přílet legendárního stroje je podle něj připomínkou 70. výročí odletu posledních československých Spitfirů z kunovického letiště do Izraele, který tehdy bojoval o svou nezávislost. Zároveň chtějí organizátoři vzpomenout na účast českých letců v řadách britského královského letectva (RAF) za druhé světové války. "Letoun je totiž ve zbarvení velitele a leteckého esa, Slováka Otto Smika," řekl Hrabec. Smik mimo jiné velel letce B u 312. československé stíhací perutě RAF. Zahynul v listopadu 1944 v Nizozemsku při pokusu přistát s poškozeným letadlem.

Návštěvníci budou moci v Kunovicích za padesátikorunový příspěvek dále zavítat do interiéru bývalého vládního letounu Tu-154, na jehož palubě slavili čeští hokejisté zlato z olympiády v Naganu v roce 1998. Vystaven bude i letoun nové generace L 410 NG, jehož výrobu před nedávnem zahájila společnost Aircraft Industries sídlící právě v Kunovicích. Za příznivého počasí budou za poplatek k dispozici vyhlídkové lety vrtulníky nebo letounem L 410.

Součástí programu budou i hry a atrakce pro děti včetně dopravního hřiště. Svou činnost představí v ukázkách policisté, hasiči a aktivní zálohy armády. Tradičně přijedou také členové klubů vojenské historie s vojenskou technikou. Vstupné na akci je dobrovolné.