"Velice často se stává, že po koncertě u osobního východu, kudy chodí účinkující, stojí davy publika. Všichni chtějí něco podepsat, program, cédéčko, podepisoval jsem i kabelku. Oni jsou tak nadšení, že si často po internetu kupují desky účinkujících, a poté žádají o autogram," uvedl Svárovský.

Dobré jméno mají v Asii také čeští skladatelé. "Milují hudbu Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany a Leoše Janáčka. Dokonce musím říct, že při interpretaci hudby těchto autorů mám někdy z asijského publika lepší pocit než z domácího českého," uvedl dirigent.

Zlínský orchestr předvede v Koreji Dvořákovu Novosvětskou či Smetanovu Vltavu, hrát bude na pěti místech včetně Soulu. "Korea není tak velkou destinací, aby se tam dělalo turné. Většinou je to průjezdní destinace do jiných zemí, Číny a Japonska, dá se říct, že naše čistě korejské turné je výjimka," uvedl Svárovský. Koncertní sály jsou podle něj v Koreji velké, pojmou až několik tisíc posluchačů. Orchestr bude také propagovat Zlín, Zlínský kraj i Bohuslava Martinů. Přiveze do Koreje pět krojů, které si lidé budou moci vyzkoušet a vyfotografovat se v nich. Připravena bude i ochutnávka moravských vín.

Orchestr se nyní na turné intenzivně připravuje, repertoár, který předvede v Koreji, zahraje před odjezdem ve Zlíně i s korejskými sólisty. Domlouvá se také přeprava hudebních nástrojů. "Drobné nástroje si hráči berou s sebou, problém je v violoncelly, nemohou jít do zavazadlového prostoru, na každé violoncello se bere speciální letenka," uvedl Svárovský. Velké nástroje jako harfa, bicí či kontrabasy se nepřevážejí, ale půjčují přímo v daném městě. "Je to vždy trochu velká neznámá, na každém koncertě hrají hráči na jiný nástroj, vyžaduje to od nich velkou profesionalitu," uvedl dirigent.

Zlínská filharmonie zavítá v lednu také do Indie, kde hrála již na začátku roku 2016. Tamní turné se uskuteční k 70. výročí navázání československo-indických diplomatických vztahů.