Expozice se bude každý rok mírně obměňovat v souvislosti s dokončováním rekonstrukce zámeckých prostor. V Moravském Krumlově bude k vidění minimálně do konce roku 2017. "Vedle ní bude pro každý rok představena jedna nebo dvě krátkodobé výstavy, nyní to bude kolekce děl Zdeňka Buriana, zapůjčená z Retro Gallery v Praze," doplnila Pelouchová.
Expozice v Krumlově je rozdělena do několika celků. "Imaginativní poloha, zvlášť silně přítomná v českém umění a projevující se i ve zdánlivě neosobním minimalismu, je patrná v dílech úvodního sálu, kde jsou vystavené práce Evy Kmentové, Zbyňka Sekala, Theodora Pištěka, Stanislava Kolíbala, Karla Malicha a dalších," uvedla Pelouchová.
Na to navazuje sál věnovaný umění geometrie a konstruktivismu, kde patří mezi klíčové autory Zdeněk Sýkora, Radek Kratina, Hugo Demartini nebo Jiří Hilmar. Další zámecká místnost představuje práci s barvou, jak se objevila ve středoevropském umění v 80. a 90. letech. "Místnosti vévodí skleněná instalace Vladimíra Kopeckého a doprovázejí ji plátna Jiřího Davida, Jiřího Kovandy a Václava Stratila, kterým vytvářejí zajímavý protiklad bílé reliéfy maďarského geometristy Györgyho Jovánovicse," doplnila Pelouchová.
Závěrečný taneční sál představuje několik menších tematických okruhů. "Nová figurace a česká groteska je zastoupena díly Karla Nepraše a Jiřího Načeradského, angažované umění Alešem Veselým nebo slovenským Jozefem Jankovičem, postmoderní malba pracemi Otakara Slavíka a Viktora Pivovarova, koláže tam má Adriena Šimotová a jeden z nejslavnějších českých autorů 20. století Jiří Kolář," vyjmenovala Pelouchová.
Sbírka sběratelů a mecenášů umění Jana a Medy Mládkových vznikala několik desetiletí. V roce 2000 Medková věnovala velkou část Praze, která ji umístila do zrekonstruovaných Sovových mlýnů, v nichž vzniklo Museum Kampa. Jan Mládek se vytvoření Musea Kampa ani stálé expozice v Moravském Krumlově nedožil, zemřel v roce 1989.