Festival se uskuteční od 12. do 28. února příštího roku v Praze, Plzni, Hradci Králové, Olomouci, Brně, Znojmě, Písku, Českých Budějovicích a Českém Krumlově. "Každý ročník je něčím originální, tentokrát bych vyzdvihla zejména žánrovou pestrost koncertů a prolínání kulturních vlivů," uvedla zakladatelka festivalu Sung Feng-jün.

V rámci jednoho večera budou diváci moci zhlédnout třeba tanečníky z Indonésie, slyšet vyprávění příběhů ze Sibiře za doprovodu didgeridoo, vystoupení čínské houslistky či dětského uměleckého souboru. Mezi hosty vystoupí trio balkánských hudebnic, německá zpěvačka žánru world music a seskupení z Mongolska, Japonska nebo Číny. Na každém koncertě vystoupí Sung Feng-jün s Triem PUO s lidovými písně z Číny v jazzové úpravě. Ve středních Čechách a na Moravě jejich repertoár doplní písně Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka v českém i čínském překladu, za klavírního doprovodu Lenky Navrátilové.

Kromě hlavního koncertu, který začíná vždy v 19:00, nabízí festival doprovodný program určený dětem i dospělým. Více informací je na www.songfest.cz.

Lidé ve znamení Ovce či Kozy se narodili v letech 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991 a 2003. V Číně se věří, že ovce je bezbranné zvíře, a proto i lidé tohoto znamení bývají mírní a vyrovnaní, chybí jim prý většinou ctižádostivost a rozhodnost. "V některých kalendářích se můžeme pro znamení Ovce setkat s označením Koza, jedná se ale o totožný znak. Zatímco v západních zemích se více používá název Ovce, východní země hovoří o Koze údajně proto, že kozy se v Číně objevily dříve než ovce," uvedla Sung Feng-jün.