Kraviec byl schopen násilí, ale teprve únos a zabití jeho otce, které měla na svědomí konkurenční mafie, ho změnila ve vraždící monstrum. V době otcova únosu byl ve vazbě, a když se vrátil, slíbil pomstu každému, kdo se na vraždě otce podílel nebo kdo byl spojen s vyšetřováním jeho zločineckých aktivit. A tak mizí ze světa několik důležitých svědků policie, jsou zavražděni členové podsvětí a o život přijde i jeden z policistů.

Policie nakonec Káčka zatýká v jeho luxusní vile, ale tomu se podaří z vily, kde je v tu chvíli dvanáct policistů, utéct. Mizí na Seychely a později do Jihoafrické republiky. Káčko poté vydírá politiky a hrozí, že zveřejní, jak financoval vládní stranu a jednotlivé politiky.

"Příběh je rozdělen do dvou samostatných filmů. První díl GANGSTER KA - Manuál gangstera se soustředí na události okolo postavy Káčka na území ČR. Druhý díl GANGSTER KA 2 - Válka polosvěta vychází z Káčkovy exilové anabáze," uvedla Šafářová.

Distributor filmu společnost Bioscop plánuje premiéru prvního dílu v září 2015. Téhož roku v listopadu vstoupí do kin druhý díl.

Další role ztvární Miroslav Ezler, Jan Vlasák, Jaromír Hanzlík, Alexej Pyško, Zdeněk Žák, Predrag Bjelac, Jan Révai a Vlastina Svátková.

Režisér a scenárista Jan Pachl studoval Odbornou školu filmovou v Písku a poté filmovou režii na pražské FAMU.