Natalie Cole en Español je vůbec první deska čtyřiašedesátileté interpretky nazpívané ve španělštině. "Mám ráda experimenty a chtěla jsem udělat něco odlišného, co se ode mě zrovna nečeká. Latinskoamerická hudba má spoustu výborných písní, těch tradičních i těch, které jsou součástí nové americké kultury. Mám ráda ten jazyk, jeho zvukomalebnost, melodičnost a jiskru. Měla jsem štěstí, že album produkoval Rudy Pérez, který spolupracuje s Juliem Iglesiasem, Jennifer Lopezovou nebo s Louisem Miguelem. Sám taky zpívá, což ve studiu byla výhoda, pomohl mi s výslovností," uvedla v rozhovoru poskytnutém pořadatelům Prague Proms.

Dceru jazzového zpěváka a hudebníka Nat King Colea, která začala vystupovat už v 11 letech, ve Státní opeře doprovodí Český národní symfonický orchestr (ČNSO). "Tenhle orchestr má ve světě vynikající zvuk, vyprávěl mi o nich už Andrea Bocelli. Když mě pozvali na svůj festival Prague Proms, naskytla se tak skvělá příležitost společně vystoupit. Bohužel, budu v Praze jen jeden den, takže se s hudebníky uvidím na zkoušce a pak na koncertu," sdělila Coleová, jejíž jméno zdobí Hollywoodský chodník slávy.

V programu jejího koncertu pravděpodobně nebude chybět skladba jejího otce Unforgettable a určitě zazpívá hit This Will Be, který v bývalém Československu proslavila Marie Rottrová s textem Pavla Vrby Má se stát. "samozřejmě, že tuhle píseň nemůžu vynechat a doufám, že budou diváci zpívat se mnou," podotkla Coleová, která si před deseti lety tuto píseň zazpívala společně s Whitney Houstonovou. "Setkali jsme se poprvé, když jí bylo devatenáct. Byla kamarádská, s velkým smyslem pro humor. Neměla moc blízkých přátel, v showbyznysu to dost dobře ani nejde. Byla opatrná na všechny ty přelétavé party, které se na vás nalepí, když jste v hitparádě číslo jedna. Ale s lidmi, kterým věřila a měla je ráda, pořádala bláznivé večírky. Byla jsem první, komu se svěřila, že si chce vzít Bobbyho Browna," vzpomínala Coleová na zpěvačku, která se před dvěma lety utopila poté, co ji zasáhla srdeční příhoda, pravděpodobně kvůli užívání kokainu.

"Měla výborný hlas, byla mimořádná. Když vydala poslední album I Look To You, zdálo se mi, že se dostává z problémů a bude zase zpátky. Bohužel ji ten návrat zastihl v nesprávný čas," dodala Coleová.

Swing a jazz, který vedle Coleové symbolizuje i její legendární otec, je stále populární. Umělci jako Diana Krall, Michael Bublé, Robbie Williams nebo Jamie Cullum slaví úspěchy s repertoárem, který je často o generaci starší než oni. Podle Coleové za úspěchem stojí jednoznačně kvalita hudby. "Její hodnota není jen v melodii nebo aranžmá, ale také v jedinečné interpretaci. Osobnosti jako Frank Sinatra, Ella Fitzgeraldová nebo Count Basie, znamenají významnou etapu v historii americké populární hudby. Nezapomeňte, že s nimi hrály výtečné orchestry, všechno bylo živě a v glamour stylu, a to je, myslím, důvod, proč tuhle hudbu mají lidé dodnes rádi," uvedla.