"Lákalo mě dělat něco trochu jinak, já se vůbec nevyhýbám moderní muzice. Carloff je velice šikovný a ve studiu jsme si rozuměli," řekl ČTK Karafiát k překvapivému spojení undergroundu a elektra.

"Vždycky jsem měl rád český underground a singl Joe Karafiáta je underground daný do moderních souvislostí," dodal producent Carloff, v jehož studiu Soundevice kdysi Karafiát produkoval například album kapely Echt.

Singl, který se objevuje pouze v digitální podobě, je předzvěstí nového Karafiátova alba, které by se mělo objevit v příštím roce. "Chtěl bych ho vydat jako Joe Carnation Band, poslední jsem pod touto hlavičkou natočil v roce 2000, kde mi tam ještě před svou smrtí hostoval Mejla Hlavsa. Nahrávka bude mít modernější zvuk, i když tam určitě budu chtít kytary," uvedl. Karafiát odešel ve 22 letech do Anglie, později do Kanady. V zahraničí žil přes deset let. Po svém návratu do ČR se začal naplno věnovat muzice. Založil Joe Carnation Band, od roku 1991 je členem skupiny Garage, od roku 1997 působí v The Plastic People of the Universe (PPU). S členem PPU Vratislavem Brabencem natočil kytarový doprovod k několika jeho básním.

Aktivní muzikant spolupracuje s mnoha dalšími kapelami jako jsou třeba Overground nebo Basement 11. S PPU v současné době připravuje projekt s brněnskými filharmoniky, hodně koncertuje s Garage a další projekt plánuje v Kanadě. "Celou moji kariéru dělám to, co mě baví a s lidmi, kteří mě baví. Nikdy jsem nehrál jenom pro peníze," podotkl ke své třicetileté kariéře.