Majitelům brněnského vydavatelství Guidemedia Pavlu Kamasovi a Lukáši Novákovi i tvůrci publikace Stanislavu Beerovi hrozilo až deset let vězení. Tvrdí ale, že genocidu neschvalují a vydáním projevů jen čtenářům předložili historické dokumenty. Je prý jen na veřejnosti, jaké závěry si z nich sama učiní.

Kamas odcházel ze soudní síně spokojený. "Ukázalo se, že svoboda slova u nás ještě stále existuje. Tento závěr procesu jsem od očekával od jeho počátku," řekl Kamas ČTK. Podle něj jsou verdikty v této kauze vzkazem veřejnosti, že si mohou "vydávat a číst co chtějí". Obžaloba nyní může v kauze podat dovolání k Nejvyššímu soudu. Zatím není jasné zda tak učiní.

Kniha vyšla v roce 2012 v nákladu 10.000 kusů. V létě 2014 byl titul vyprodán a Guidemedia vydala dotisk. V jakém množství, Kamas nesdělil. "Pokud se bude kniha prodávat, budeme ji tisknout a vydávat dál," uvedl.

Předseda trestního senátu brněnského městského soudu Martin Hrabal loni v září uvedl, že soud se podrobně seznámil s publikací a hledal odpověď na otázku, zda komentáře publicisty Beera k Hitlerovým projevům vyznívají jako souhlas s nimi. "Po obsahové stránce lze něco takového těžko dovodit," uvedl soudce. Připomněl, že v předmluvě knihy její tvůrci uvedli, že myšlenky Hitlera nechtějí hodnotit a předkládají je v autentické podobě.

Obžaloba knize vytýkala, že diktátora velebí, propaguje myšlenky nacionálního socialismu, konkrétně úvahy a názory o údajném utlačování německého obyvatelstva v Československu a obsahuje kritiku takzvaného mezinárodního židovstva.

Před soudem v minulosti stanul také vydavatel Hitlerovy knih Mein Kampf (Můj boj). Nejprve dostal podmíněný trest, nakonec jej Nejvyšší soud v březnu 2005 zprostil viny.