KKR nabídne prostřednictvím své dceřiné firmy Acceleratio Capital za akcii GfK 43,50 eur v hotovosti. což je 44 procent nad průměrnou tržní cenou akcie za poslední tři měsíce. Akcie GfK v reakci na zprávu vzrostly o 30 procent.

Podle dohody s KKR si majoritní akcionář GfK Verein podrží ve firmě 56,5 procenta akcií. GfK Verein podepsala s Acceleratio Capital akcionářskou dohodu o budoucí spolupráci na "dalším společném rozvoji firmy", uvedla KKR podle agentury Reuters. Dohodu podle americké firmy podpořilo i vedení GfK a její dozorčí rada.

GfK je známa svými indexy spotřebitelské důvěry a průzkumy sledovanosti televizí. V posledních letech však její pozici podkopává internetová konkurence. V srpnu její akcie klesly o 20 procent poté, co vedení firmy podruhé varovalo před zhoršením letošní ziskovosti a její šéf kvůli sporu s GfK Verein o strategii nečekaně rezignoval.

KKR uvedla, že investici uskuteční, pokud v tendru získá nejméně 18,5 procenta akcií GfK. Pak by Acceleratio Capital a GfK Verein vlastnily dohromady minimálně 75 procent akcií GfK.

Nezisková výzkumná instituce GfK Verein v srpnu sdělila, že o prodeji svého podílu v GfK neuvažuje. Reagovala tak na zprávy tisku, podle nichž zvažuje prodej firmy nebo její spojení s jinou.