"Chtěli jsme vytvořit elegantní a příjemnou světlou atmosféru s akcentem naší korporátní červené barvy. Naším záměrem bylo dodat upoutávkám výtvarný, ale zároveň lidský a uvěřitelný charakter," uvedl kreativní ředitel skupiny Nova Alan Záruba, podle kterého kampaň navazuje na dřívější koncept "Dívejte se a objevujte". Mluvčí televize Anna Suchá ČTK sdělila, že diváci na podzim uvidí celkem čtrnáct různých obměn staničních upoutávek. V kampani vystupuje například Lucie Borhyová, která se v neděli vrátila do moderátorského křesla Televizních novin po mateřské pauze.

Rozsáhlejší vizuální změny již oznámila televize Prima, která obměnila celou vnitřní grafiku a změnou prošla i její zvuková stránka. Stanice se například znovu vrací k oranžové jako hlavní korporátní barvě Primy, a doplňuje jí červenou, tyrkysovou, černou a bílou. Od soboty se také na obrazovce začaly představovat jednotlivé tváře Primy a jejich pořady.

Proměna vizuální stránky Primy je výsledkem práce kreativního oddělení Prima Group pod vedením kreativního ředitele Michala Paciny. "Redesign přináší nový koncepční přístup ke značce Prima, na který bude Prima moci dlouhodobě a konzistentně navazovat další komunikaci," uvedla mluvčí Marie Fianová.

Podzimní proměnou prošla i Televize Barrandov, která o víkendu představila první upoutávky z nové série spotů vznikajících v rámci kampaně Neobyčejné hvězdy na TV Barrandov. "Příběhy identů staví na osudových setkáních diváků s tvářemi TV Barrandov. První vlna identů stojí na stálých tvářích TV Barrandov, tj. Kateřině Brožové, Alešovi Cibulkovi, Heidi Janků, Pavlovi Zedníčkovi a Veronice Žilkové. V druhé polovině září na stejnou myšlenku navážou také hvězdy připravovaného seriálu Stopy života, který chystáme do vysílání od října," sdělila ČTK mluvčí Kateřina Kotalová.

Veřejnoprávní televize zatím informovala o proměně svého druhého kanálu, který podle ČT nyní může klást daleko větší důraz na své klasické formáty, české a světové dokumenty, filmy, kultovní zahraniční seriály nebo vzdělávací pořady. Autory konceptu nové vizuální podoby ČT2 jsou Martin Hejl a Daniel Špaček, s nímž Česká televize spolupracuje například i na mezinárodně oceňované grafice dětského kanálu. "Symbolika konceptu 'dvakrát' se propsala do celého redesignu stanice. Dvakrát větší pestrost identů, dvojice barev, dva hudební skladatelé, zdvojený logotyp, dvojice žánrů a dvě roviny pohledů vytváří dvakrát zábavnější a propracovanější vizuální styl kultivované a současné ČT2," citovala Špačka mluvčí televize Alžběta Plívová. Autory hudby jsou Jan Muchow a Matouš Godík. Režijně se na nových znělkách Dvojky podíleli Tomáš Medek a Rudolf Havlík.