V husí kůži: Zvířecí příběhy táhnou! Méďu a králíka z Anglie střídají americko-čínské husy

Autor: Ivan D. Hladík - 
21. dubna 2018
09:30

Tihle ptáci rozhodně nejsou naštvaní, svůj život si užívají plnými zobáky. Být V husí kůži je těžká pohoda, především pro housera v nejlepších letech s hlasem Petra Rychlého (52).

Jak praví distributor, animovaná komedie V husí kůži od 19. dubna 2018 i v českých kinech přináší dětem i rodičům kupu zábavy, jednomu obyčejnému houserovi pak i zvláštní úkol. Musí se začít starat o dvě malé kachničky a pomoci jim z bryndy, kterou tak trochu sám způsobil. Jejich společné dobrodružství ukáže, že rodina může mít všechny možné podoby i tvary a dokonce i peří. A že přátelství a rodina je ta největší zábava a jízda.

V husí kůži: Zvířecí příběhy opět táhnou. Méďu a králíčka z Anglie střídají od 19. dubna 2018 americko-čínské husy.V husí kůži: Zvířecí příběhy opět táhnou. Méďu a králíčka z Anglie střídají od 19. dubna 2018 americko-čínské husy. | Bontonfilm, INT

Hlavní hrdina žije v husí kůži celý svůj život a za nic na světě by neměnil. Peng je totiž houser, žije v klidu ve volné přírodě a pekáč mu nehrozí. Peng je z druhu „husa pohodová“, ze všeho nejradši se baví, společné husí rituály nebo jakákoliv jiná pravidla nesnáší a v husím slovníku ho najdeme pod heslem „nezodpovědnost“, „pohodička“ a taky „na to kašlu“. Místo aby s ostatními držel při přesunu na jih vyrovnanou formaci, lítá si sem a tam a věnuje se letecké akrobacii. Namyšlené mladíky často čeká pád a Peng při jednom odvážném manévru těsně nad zemí srazí dvě malé kachničky, které se díky tomu ztratí.

Podívejte se, jak herec Petr Rychlý dabuje „husáka“:

Video V husí kůži: Petr Rychlý (52) dabuje husáka! - Bontonfilm, INT

Malým kachnám je teprve 16 dní. O tom, že by jim pomohl jejich hejno najít a napravit, co spískal, nechce ani slyšet. Nakonec ale souhlasí. Poraní si totiž křídlo a doprovodit dvě malé kachny pěkně pěšky mu poskytne šanci, aby se to nikdo nedozvěděl. Opeřená trojka se vydává na jih za svými hejny po zemi. Na svém dobrodružství projde skrz hory, kolem jezer, bambusovými lesy, mramorovou jeskyní nebo obyčejným kurníkem. V zádech mají hladového a nebezpečného kocoura a ve finále budou muset čelit i té kuchyňské troubě.

Podívejte se na upoutávku filmu:

Video V husí kůži: Zvířecí příběhy opět táhnou. Méďu a králíčka z Anglie střídají od 19. dubna 2018 americko-čínské husy. • Trailer - Bontonfilm, INT

Distributor varuje, že animovaná komedie V husí kůži znamená pro malé i velké diváky jedno nebezpečí. Mohou se smát tak moc, že je chytí houser. Jisté je, že film byl od svého zrodu v dobrých rukou. Sešli se na něm tvůrci, kteří mají za sebou takové „majstrštyky“ jako Shrek, Hotel Transylvánie, Princ egyptský, Divoké vlny, Zataženo občas trakaře nebo Mravenec Z.

V husí kůži

Animovaný / Komedie / Rodinný

Česká premiéra: 19. 4. 2018, Bontonfilm

USA / Čína, 2018, 91 min

Režie: Christopher Jenkins

Scénář: Rob Muir, Christopher Jenkins

Hudba: Mark Isham

Hrají: Jim Gaffigan, Zendaya, Lance Lim, Greg Proops, Natasha Leggero a další, v českém znění Petr Rychlý, Vojtěch Dyk, Igor Bareš a další

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud