Zemřel známý skladatel filmové hudby. Mířil na Colours do Ostravy, tělo našli v jeho bytě

Autor: ČTK - 
10. 2. 2018
21:31

Ve věku 48 let zemřel islandský autor filmové hudby Jóhann Jóhannsson, který měl v červenci vystoupit na festivalu Colours of Ostrava. Jeho tělo bylo nalezeno v pátek v jeho berlínském bytě, oznámil dnes skladatelův agent Tim Huson. Další okolnosti Jóhannssonovy smrti nebyly ihned známé.

„Dnes jsem ztratil kamaráda, který byl jedním z nejtalentovanějších hudebníků a nejinteligentnějších lidí, jaké jsem znal,“ uvedl Huson v prohlášení.

Organizátoři Colours: Velká ztráta pro světovou hudbu

„Bohužel jsme se právě dozvěděli tuto smutnou zprávu. Je to pro nás obrovský šok a velká ztráta pro světovou hudbu,“ reagovali na své facebookové stránce organizátoři Colours of Ostrava, kde měl skladatel vystoupit za doprovodu smyčcového kvarteta.

Jóhannsson se loni stal jedním z prvních interpretů oznámených organizátory pro letošní ročník festivalu. „Jeho hudba k filmům Zmizení, Teorie všeho, Příchozí nebo Sicario: Nájemný vrah ho zařadila mezi nejpozoruhodnější skladatele současnosti,“ řekla tehdy ředitelka festivalu Zlata Holušová.

Držitel Zlatého glóbu, nominovaný na Oscara

Za soundtrack k Teorii všeho o životě teoretického fyzika Stephena Hawkinga získal islandský umělec Zlatý glóbus a nominaci na Oscara a Grammy. Nominaci na cenu americké filmové akademie si vysloužil také za hudbu k filmu Sicario: Nájemný vrah z roku 2015. Na kontě měl kromě toho několik samostatných alb.

Doporučujeme
pjotri ( 11. února 2018 09:37 )

Opet nicka, kterou nikdo nezna, ale pro Bles je to veeelmi znamy skladatel. Ja ani nevim, ze se na Islandu komponuje hudba.. Ach jo.. Vcera mi zdechl krocan a o tom nikdo nepise..

starypes ( 11. února 2018 06:41 )

Ještě že nenatáh brka v Ostravě. To by ho posadili hned na lavičku na Kuřím rynku vedle L.Janáčka, který zemřel v Ostravě, se kterou neměl jinak taky nic společného.

VesMirek ( 11. února 2018 00:30 )

 In memoriam? Ano tak to někdy chodí...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa