Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Méně Dlouhé bílé žhnoucí komety, více swingu. Machálková slavila návratem ke kořenům

Autor: dv - 
26. září 2017
23:38

Leona Machálková (50) oslavila kulatiny sice o pár měsíců po skutečném jubileu, ale s o to větší pompou. Koncertem Happy Birthday v pražském divadle Hybenia. Zazpívala na něm řadu duetů z připravované desky a taky hodně vzpomínala. Na divadlo Semafor, na funkové začátky, na Draculu i Bídníky. Z její masovně nejznámější produkce, tedy z desek Film a muzikál toho v Hybernii zaznělo mimimum.

Jít na koncert Leony Machálkové a znát ji jen z televizních estrád a mainstreamových rádií, asi bych byl zklamaný. Koncert otevřela sice Zatměním, ale z jejích nejznámějších hitů zaznělo jen pár krátkých úryvků (Žízeň lásky, Dlouhá bílá žhnoucí kometa, Galaxie přání) v muzikálové medley... I tak ji ale  publikum na konci zaslouženě odměnilo potleskem ve stoje. Publikum totiž nepřišlo na Leonu "tu, co zpívá muzikály", ale na skutečnou Leonu Machálkovou, jejíž kořeny jsou pevně prorostlé do swingu. A takový byl i celý koncert, i díky bohatému hudebnímu doprovoud od Bon Art Pops.

Leona swingovala s Janem Stigmatorem, Ilonou Csákovou v novém duetu, v jehož texty "nakládají" chlapům za to, že lžou, přidala se taky Kamila Nývltová nebo Petr Kotvald a Pavel Vítek. S ním si Leona střihla duet Sladké hlouposti. Nedorazila ale původně avizovaná Jitka Zelenková, kterou skolila nemoc. S tanečnicí, choreografkou a moderátorkou Televizních novin na Nově Kristýnou Kloubkovou Leona zatančila při hitu Kiki (Suchý, Šlitr) z desky Voda divoká. Kloubkové přitom kolegové občas právě Kiki přezdívají.

Leona připomněla také několik skladeb ze svého debutu Leona z roku 1996. S Bohoušem Josefem zazpívali Píseň ke kuchyňskému stolu a jako přídavek pak Machálková dala Nebezpečné známosti od autorského dua Karel Svoboda a Gábina Osvaldová.

Spolu s Václavem Koptou, který Machálkové často textuje písně a koncert moderovat, sehráli i scénu, která měla "rekonstruovat" první konkurz Leony Machálkové do Semaforu, podívejte se na celou scénku v následujícím videu:

Video Machálková na konkurzu do Semaforu: Takhle vzpomínala s Koptou na svém koncertě - David Vaníček

Prostor během show dostaly i dvě dívky Kristýna Petráková (loňská česká finalistka Sanremo Junior), a Nela Duchačová (letošní česká vítězka Sanremo Junior a finalistka, která se na světovém finale umístila na 2. místě).

Leona Machálková, aktuálně jedna z hlavním aktérek soutěže Tvoje tvář má známý hlas na Nově, předvedla hudebně bohatou show, při které své skalní fanoušky potěšila, hlediště v Hybernii bylo plné a i ti, kdo znají jen tu Leonu z Draculy, odcházeli obohaceni. Alespoň tím, že Machálková není jen zpěvačka muzikálových melodií, ale umí si poradit s více styly, jak ostatně s elegancí předvedla.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud