Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 15°C

První pohled do vizuálně ohromujícího dobrodružství Luca Bessona slibuje dechberoucí zážitek

Autor: Ivan D. Hladík - 
25. června 2017
15:00

Režiséra filmů Leon, Pátý element, Brutální Nikita a Lucy Luca Bessona (58) není třeba představovat. Jeho nový snímek opět slibuje maximální výtvarné pojetí a nejlepší vizuální efekty, jaké současná kinematografie umožňuje. Valerian a město tisíce planet do českých kin vtrhne za necelý měsíc.

Miluje mořské hlubiny a jeho filmy patří ke špičce světové kinematografie. Francouzský filmař, scenárista, režisér, střihač a producent Luc Besson už mnohokrát dokázal, že umí stejně tak dobře natočit napínavý příběh (Brutální Nikita, 1990), dokonalé sci-fi (Pátý element, 1997) nebo pohádku (Arthur a Minimojové, 2006). I kdyby natočil jen zmíněný Pátý element, u diváků se trvale zapsal jako tvůrce, který velmi dbá na vizuální pojetí svých snímků. Jen připomenu, že v tomto kultovním sci-fi vytvořil kostýmy módní návrhář Jean-Paul Gaultier (65).

Podívejte se na upoutávku filmu:

Video Film Luca Bessona Valerian a město tisíce planet má českou premiéru 20. července 2017. - Bioscop

20. července nám Besson představí svou novou podívanou, na které opět pracoval s těmi nejlepšími. Tři nejrenomovanější společnosti, které vytvářely vizuální efekty pro filmy Avatar, Pán prstenů, Avengers: Age of Ultron, se spojily, aby vytvořily svět, který překračuje hranice představivosti. S rozpočtem 180 milionů dolarů se jedná o vůbec nejdražší projekt evropské kinematografie. Tvůrci slibují, že dobrodružství plné fantazie a akční podívané nás zavede do nejpodivuhodnějšího vesmíru, který byl dosud stvořen. O čem bude?

Film Luca Bessona Valerian a město tisíce planet má českou premiéru 20. července 2017.Film Luca Bessona Valerian a město tisíce planet má českou premiéru 20. července 2017. | Bioscop

Valerian a Laureline jsou zvláštní vládní agenti, kteří mají na starost udržovat pořádek v lidských vesmírných teritoriích. Ve své práci patří k absolutní špičce. Na rozkaz velitele se oba vydávají na misi do intergalaktické stanice Alfa. Úchvatné místo, přezdívané Město tisíce planet, je stále rostoucí metropole, kde mezi sebou všechny vesmírné druhy sdílejí znalosti, objevy, technologie a kulturu. Po staletích míru a prosperity chce neznámá síla zničit vše, co bylo stvořeno. Valerian a Laureline se musí pokusit ochránit budoucnost. Mají méně než 10 hodin, aby našli a zneškodnili temnou hrozbu. Začíná nemilosrdný závod s časem. V sázce je nejen existence Města tisíce planet, ale i celého vesmíru.

Podívejte se na film o filmu:

Video Film Luca Bessona Valerian a město tisíce planet má českou premiéru 20. července 2017. - Bioscop

Příběh snímku Valerian a město tisíce planet je založený na průkopnickém komiksu, který inspiroval celou generaci umělců a tvůrců. Pod taktovkou vizuálního mága Luca Bessona excelují Dane DeHaan, Cara Delevingne, Clive Owen, Rihanna, Kris Wu, Ruther Hauer, John Goodman a Ethan Hawke. V českých kinech bude mít film premiéru 20. července 2017.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud