Dredaři z Korn to rozjeli v Praze: Zahráli klasiku nu-metalu a na novinky zapomněli

Americká nu-metalová skupina Korn
Autor: shp - 
31. března 2017
11:10

Američtí Korn se ani ne po roce vrátili do Prahy. Do vyprodaného Fora v pražském Karlíně přijeli představit nové album The Serenity of Suffering. Tedy tak trochu. Novinek z aktuálního alba zaznělo totiž pramálo. Korni se spolehli na klasiky, které za téměř 25 let své existence složili a které táhnou stejně pořád nejvíc.

Jarní počasí bylo příjemným doprovodem do Fora, u kterého už postávaly davy rockerů a metalistů. Fronta ke vstupu přesto nebyla překvapivě dlouhá. A to i přes fakt, že bylo vyprodáno. Zatímco se hlavní hvězdy připravovaly v backstage, nažhavily dav předkapely HellYeah a Heaven Shall Burn. Ty svůj úkol splnily na jedničku. Všichni už se Kornů nemohli dočkal.

Jakmile se známí dredaři objevili na pódiu, všichni jásali, vřeštěli a tleskali nadšením. Svůj koncert odpálili klasikou Right Now. Začátek, jak se patří. Následovala další hitovka Here To Stay, po níž zazněla konečně novinka z The Serenity of Suffering - song Rotting in Vain. V tu dobu už na parketu nebyl nikdo suchý, metalisté metali svými háry a ve vzduchu to byl jeden paroháč vedle druhého.

Atmosféra byla taková, jak má být. Následující Somebody Someone z jejich nejlepšího alba Issues jenom utvrdila všechny přítomné v tom, že Korn jsou klasici nu-metalu a jejich starší věci jsou ty nejlepší. Že si tihle muzikanti hraní užívají a zároveň si hrají s fanoušky, ukázala další hitovka Coming Undone. Tu totiž uprostřed prořízli nestárnoucí klasikou We Will Rock You od Queenů.

Potěšil i singl Insane z nového alba, ale jak bylo vidět, pardon slyšet, Korni si zakládají na své historii více než na novinkách. Víc z aktuálního alba totiž nezaznělo. Hutné tempo ale nezpomalovalo a bubeníkovo sólo před Blind bylo epické. Závěr koncertu pak patřil nejznámějším hitovkám Falling Away From Me a Freak On a Leash. Byl to super koncert, ale bez překvapení. Korni jedou prostě na jistotu. Kdo by jim to ale měl s jejich repertoárem za zlé?

Video  Korn v Praze  - Blesk.cz - od čtenáře

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud