Úterý 28. listopadu 2023
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, sněžení 1°C

Recenze: Láska v Římě si podmaní i ty největší antiromantiky

Láska v Římě
Láska v Římě  (Autor: Nakladatelství XYZ)
Autor: aba - 
2. dubna 2017
12:11

Nový román Marka Lamprella je spletenec příběhů jednotlivých postav, které spolu zdánlivě nemají co do činění. Všechny ale svede dohromady rozpálené věčné město a jedna podivná kachlička.

Řím, stejně jako jiná velkoměsta, je magický a má veliké osobní kouzlo. A uprostřed tohohle tajemného světa, kde se snoubí tisíce let historie s výdobytky moderního života se setkáváme s několika lidmi, kteří jsou v různých fázích své cesty a v Římě hledají, inu něco, co ani sami nevědí, že hledají.

Je tu krásná mladá studentka, která přijela na radu svého profesora zažít něco úžasného, aby naplnila svůj život a svoje sochy jiskrou opravdové vášně. Míjí pár starých dam, které přijely do města rozprášit popel svého milovaného manžela a bratra a u toho rozplétají nitky minulosti, které zůstaly pletené po jejich poslední návštěvě v Římě před mnoha a mnoha lety. Setkáváme se i s manželským párem, který si myslí, že ty nejlepší dny svého života, manželství a rodinného štěstí už má za sebou jen proto, aby jim město přichystalo nečekané dobrodružství.

Všechny tyhle příběhy se vzájemně dotýkají, v některých částech knihy více, v některých méně a vždycky je spojuje neodolatelný genius loci místa, které působí jako magnet na všechny snílky a věčné dobrodruhy. 

Kniha vás chytne hned ze začátku a už vás nepustí. Proplouváte rychle plynoucím příběhem všech postav s takovou lehkostí, že ani nevnímáte, že už jste na konci. Pokud máte rádi romantiku a nebo vás jenom dostalo kouzlo věčného města, je tato knížka pro vás to pravé.


Mark Lamprell

Láska v Římě: Průvodce pro zamilované

nakladatelství XYZ, 2017

287 stran

Hodnocení: 90 %

hasickajana ( 3. dubna 2017 10:50 )

Další perla: vždycky je spojuje neodolatelný genius loci místa Jen bych poznamenala, že genius loci = duch místa. Takže věta autorky v překladu: "vždycky je spojuje neodolatelný duch místa místa". Bože, co je tohle za novinářský střevo, takovou blbost by nenapsal ani žák střední školy. Nemluvě o zbytku tohoto textu, jsou to fráze na fráze, zmatlaný dohromady.

ninga ( 2. dubna 2017 15:59 )

"Nitky zůstaly pletené" - taky pěkná blbost

hasickajana ( 2. dubna 2017 13:44 )

 Slečno romantická "aba", jestliže jste schopna napsat, že něco s něčím "nemá co DOČINĚNÍ", tak na váš názor, co se vám líbí a co ne, tedy rozhodně nedám. Místo romantiky si radši vezměte do ruky gramatiku.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud